Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Zhongwei: Polki nie zdołały awansować do ćwierćfinału

WT Zhongwei: Polki nie zdołały awansować do ćwierćfinału

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz przegrały mecz z rywalkami z Tajlandii w 1/8 finału turnieju World Tour w Zhongwei i tym samym wracają do domu. Mimo dobrych dwóch meczów zakończonych zwycięstwami w grupie biało-czerwone nie zdołały utrzymać wysokiej formy i kolejnego dnia musiały uznać wyższość przeciwniczek.

Jedyna polska para reprezentująca nasz kraj w dwugwiazdkowym turnieju World Tour w chińskim Zhongwei po wygraniu obu spotkań w grupie awansowała do fazy pucharowej z pierwszego miejsca. To nieco rozbudziło emocje kibiców, którzy liczyli na dalsze wygrane Jagody Gruszczyńskiej i Aleksandry Wachowicz. W 1/8 finału Polki zmierzyły się z Rumpaipruet Numwong i Tanaratthą Udomchavee z Tajlandii.

W pierwszym secie Azjatki dość szybko wypracowały sobie niewielką przewagę i Polki musiały gonić wynik. Okazało się to sprawą nie taką prostą, Tajki grały bardzo dobrze i przede wszystkim skutecznie. Gruszczyńska i Wachowicz nie zdołały odrobić strat i przegrały ostatecznie do 15.

W drugiej partii walka była o wiele bardziej wyrównana. Nasze reprezentantki wiedząc, że jest to dla nich już ostatni dzwonek walczyły bardzo ambitnie, ale rywalki również nie odpuszczały. Losy tego seta rozstrzygnęły się w zaciętej końcówce na przewagi. Niestety, również i tym razem górą były siatkarki z Tajlandii, które wygrały 23:21 i całe spotkanie 2:0. Oznacza to, że Azjatki zagrają w ćwierćfinale turnieju, a biało-czerwone zakończyły swój udział na miejscach 9-16.