Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Yangzhou: Świetny mecz Polek, Chinki pokonane

WT Yangzhou: Świetny mecz Polek, Chinki pokonane

fot. FIVB

Od zwycięstw rywalizację w grupie turnieju głównego World Tour w Yangzhou rozpoczęły Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek. Reprezentantki Polski w dwóch setach okazały się lepsze od gospodyń Wang X.X./X.Y. Xia i są już pewne awansu do fazy pucharowej. W piątek zagrają o pierwsze miejsce w grupie z kanadyjską para Pavan/Humana-Paredes.

Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek nie musiały przebijać się przez kwalifikacje i rywalizację w turnieju głównym World Tour w chińskim Yangzhou rozpoczęły od razu od fazy grupowej. Ich pierwszymi rywalkami w grupie D były reprezentantki gospodarzy Xinxin Wang oraz Xinyi Xia.Polki rozpoczęły to spotkanie bardzo dobrze, grały skupione i starały się unikać własnych błędów. Odskoczyły od rywalek na kilka punktów, jednak Chinki cały czas próbowały gonić i kilka akcji w ich wykonaniu naprawdę robiło wrażenie. Końcówka należała jednak do biało-czerwonych, które pewnie i spokojnie wygrały pierwszego seta do 16.

W drugiej partii postawione już pod ścianą gospodynie próbowały zdominować wydarzenia na boisku, ale spotkały się z ostrą odpowiedzią biało-czerwonych. Polki nie rezygnowały z wygranej i przejęły inicjatywę, więc Chinki znów musiały gonić wynik. Nie udało im się to również w tym secie. Kołosińska i Kociołek wygrały do 17 i całe spotkanie 2:0, co oznacza, że już zapewniły sobie wyjście z grupy do fazy pucharowej. W piątek zagrają o pierwsze miejsce i bezpośredni awans do II rundy z kanadyjską parą Pavan/Humana-Paredes.

Grupa D:
Kołosińska/Kociołek (POL) – Wang X.X./X.Y. Xia (CHN) 2:0
(21:16, 21:17)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved