Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Yangzhou: Rudol i Szałankiewicz ze zwycięstwem nad gospodarzami

WT Yangzhou: Rudol i Szałankiewicz ze zwycięstwem nad gospodarzami

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz w swoim pierwszym meczu grupy G turnieju głównego World Tour w chińskim Yangzhou walczyli z brazylijską parą Alison Cerutti/Andre Loyola Stein. Biało-czerwoni dzielnie walczyli z utytułowanymi rywalami, ale przegrali oba sety po zaciętych końcówkach. W drugim swoim pojedynku Polakom poszło już o wiele lepiej, bowiem wygrana 2:0 z Yang Li i Jiaxin Wu dała im przepustkę do fazy pucharowej.

Bardzo wyrównana była premierowa odsłona pojedynku z gospodarzami turnieju. O zwycięstwo w niej Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz musieli walczyć w grze na przewagi. Udało im się zachować zimną krew i triumfować 22:20. Również w drugim secie emocji nie brakowało, choć tym razem polski duet uniknął wyrównanej i nerwowej końcówki. Rudol i Szałankiewicz pokonali Li/Jiaxin 21:17 i tym samym w całym spotkaniu nie stracili seta.

Wygrana dała im przepustkę do fazy pucharowej i już w piątek rano Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz zagrają z Belgami – Dresiem Koekelkorenem i Tomem van Walle.

Rudol/Szałankiewicz POL – Li/Wu CHN 2:0
(22:20, 21:17)