Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Yangzhou: Porażka Polaków po zaciętej walce

WT Yangzhou: Porażka Polaków po zaciętej walce

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz zmierzyli się w pierwszym meczu grupy G turnieju głównego World Tour z chińskim Yangzhou z brazylijską parą Alison Cerutti/Andre Loyola Stein. Biało-czerwoni dzielnie walczyli z utytułowanymi rywalami, ale przegrali oba sety po zaciętych końcówkach. W piątek nasi siatkarze powalczą z Chińczykami o awans do fazy pucharowej.

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz po wygranych kwalifikacjach do turnieju głównego World Tour w chińskim Yangzhou trafili do grupy G. W niej wylosowali niezwykle trudnych i wymagających przeciwników – Alisona Ceruttiego i Andre Loyola Steina z Brazylii. Biało-czerwoni z pewnością nie byli w tym meczu faworytami, jednak nie oddali spotkania bez walki.

Już pierwszy set pokazał, że o wygraną będzie naszym siatkarzom niezwykle trudno. Nie ustępowali jednak pola utytułowanym rywalom i cały czas walczyli z nimi jak równy z równym. W końcówce zabrakło trochę szczęścia, by dogonić Brazylijczyków, którzy wygrali tę partię 21:19 i objęli prowadzenie w meczu.

W drugim secie Rudol i Szałankiewicz również poczynali sobie bardzo odważnie i niewiele zabrakło, by doprowadzili do tie-breaka. Set był bardzo wyrównany i rozstrzygnął się w końcówce na przewagi. W niej minimalnie lepsi okazali się siatkarze z Brazylii, którzy wygrali 24:22 i całe spotkanie 2:0. Polacy w piątek wczesnym rankiem czasu polskiego walczyć będą o awans z grupy z chińską parą Y.Li/Wu Jiaxin.