Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Yangzhou: Polki grają dalej

WT Yangzhou: Polki grają dalej

Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek po wyjściu z drugiego miejsca z grupy w turnieju głównym World Tour w chińskim Yangzhou trafiły na rywalki z Norwegii. Polki wygrały w dwóch setach, chociaż zwycięstwo nie przyszło im łatwo i w sobotę walczyć będą o awans do ćwierćfinału z Brazylijkami.

W I rundzie fazy pucharowej turnieju w chińskim Yangzhou Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zmierzyły się z norweskim duetem Lunde/Ulveseth. Początek spotkania był wyrównany, ale stosunkowo szybko biało-czerwone zaczęły budować sobie przewagę. kiedy odskoczyły na trzy oczka, wydawało się, że będą kontrolowały sytuację na boisku, ale rywalki zbliżyły się do stanu 13:14. W kolejnych akcjach też nie odpuszczały, ale w końcówce lepiej zaprezentowały się Polki, które triumfowały 21:19.

W drugim secie nie poszły jednak za ciosem, a Skandynawki zaczęły go od prowadzenia 5:2. W kolejnych minutach utrzymywały przewagę, ale w środkowej fazie seta Kołosińskiej i Kociołek udało się doprowadzić do remisu. Im bliżej końca partii, tym szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę biało-czerwonych. Popełniały one mniej błędów, skuteczniej grały na siatce, a to w zupełności wystarczyło, żeby pokonać Norweżki 21:17, a w całym spotkaniu 2:0.