Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Yangzhou: Kolejna wygrana polskiej pary

WT Yangzhou: Kolejna wygrana polskiej pary

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz od zwycięstwa rozpoczęli fazę pucharową turnieju World Tour w chińskim Yangzhou. Biało-czerwony duet w dwóch setach pokonał swoich rywali z Belgii Koekelkoren/Van Walle i już w sobotę zmierzy się z amerykańską parą.

Na początku pierwszego seta Rudol i Szałankiewicz mogli cieszyć się z dwupunktowej przewagi (12:10). Parze Koekelkoren/Van Walle nie udało się odrobić tych niewielkich strat i w premierowej odsłonie 21:19 triumfowali biało-czerwoni.

Od dwóch oczek zaliczki Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz rozpoczęli również drugą cześć meczu (6:4), a potem powiększyli prowadzenie do trzech punktów (9:6). Chwilę później Belgom udało się nawiązać kontakt punktowy (9:10), jednak kolejne dwie akcji wygrali Polacy (12:9) i to oni przejęli inicjatywę (16:10). Rywale kompletne stanęli (10:19) i to Szałankiewicz/Rudol pewnie triumfowali 21:12.

Koekelkoren/Van Walle BEL – Szałankiewicz/Rudol POL 0:2
(19:21, 12:21)