Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Xiamen: Wygrana i porażka polskich par w turnieju męskim

WT Xiamen: Wygrana i porażka polskich par w turnieju męskim

Michał Bryl i Grzegorz Fijałek rozpoczęli rywalizację w turnieju głównym World Tour w Xiamen od zwycięstwa. Nasi zawodnicy pokonali po tie-breaku rywali z Ukrainy i zagrają o pierwsze miejsce w grupie. Nieco gorszy start mieli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy przegrali niespodziewanie w dwóch setach z parą z Włoch i będą walczyć w drugim meczu grupowym o pozostanie w turnieju.

Michał Bryl i Grzegorz Fijałek trafili w turnieju głównym World Tour w chińskim Xiamen do grupy B, a ich pierwszymi rywalami byli Serhij Popow i Jaroslaw Gordiejew z Ukrainy. Początek meczu nie był dobry w wykonaniu naszych reprezentantów, to rywale przejęli inicjatywę i wyszli na prowadzenie. Ku zaskoczeniu wszystkich siatkarze z Ukrainy pokonali Polaków w pierwszym secie dość wyraźnie do 16.

Na szczęście w drugiej partii Bryl i Fijałek wrócili do swojej dobrej gry i tym razem nie dali się zaskoczyć przeciwnikom. W efekcie kontrolowali wydarzenia na boisku w drugim secie, którego wygrali do 17. O zwycięstwie miał zadecydować tie-break. W nim biało-czerwony po raz kolejny udowodnili, że są lepsi od pary ukraińskiej i pokonali rywali 15:10. Tym samym nasi siatkarze zapewnili sobie już awans do kolejnej rundy, a jutro (w nocy czasu polskiego) zagrają o pierwsze miejsce w grupie z łotewską parą Plavins/Tocs.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak rywalizują w grupie F, a w pierwszym swoim spotkaniu zmierzyli się z włoską parą Enrico Rossi/Adrian Carambula Raurich. Już w pierwszym secie rywale pokazali, że są świetnie przygotowani do tego turnieju i szybko odskoczyli naszym zawodnikom. Polacy próbowali odrobić straty, ale nic z tego nie wyszło i przegrali pierwszego seta do 15. W drugiej partii biało-czerwoni byli już w stanie nawiązać wyrównaną walkę z Włochami i byli blisko doprowadzenia do tie-breaka. Niestety, w końcówce Rossi i Carambula mieli więcej szczęścia i to oni triumfowali w secie drugim 21:19. To oznacza, że w drugim meczu grupowym nasi reprezentanci walczyć będą o pozostanie w grupie. Mecz odbędzie się jeszcze dziś (o 10:00 czasu polskiego) a ich rywalami będą Amerykanie Nicholas Lucena i Philip Dalhausser.