Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Xiamen: Porażka pary Wojtasik/Kociołek na początek

WT Xiamen: Porażka pary Wojtasik/Kociołek na początek

W pierwszym swoim meczu fazy grupowej turnieju World Tour w chińskim Xiamen Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek zmierzyły się z brazylijską parą Ana Patricia/Rebecca. Mimo dobrego początku meczu Polki przegrały to spotkanie w dwóch setach i jedyna nasza para w turnieju żeńskim jutro walczyć będzie o pozostanie w turnieju.

Kinga Wojtasik (znana bardziej pod panieńskim nazwiskiem Kołosińska) oraz Katarzyna Kociołek to jedyna para reprezentująca nasz kraj w turnieju głównym World Tour w chińskim Xiamen. Polki trafiły do grupy G, a ich pierwszymi rywalkami były Ana Patricia Silva Ramos i Rebecca Cavalcanti Barbosa Silva z Brazylii.

Biało-czerwone bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie i w pewnym momencie miały już trzy punkty przewagi (8:5). Rywalki odrobiły część strat przed przerwą techniczną, ale po powrocie na boisko Wojtasik i Kociołek znów odskoczyły rywalkom, wychodząc na prowadzenie 16:13. Gdy wszyscy liczyli na pomyślną końcówkę seta, nasze siatkarki nagle stanęły. Brazylijki zdobywały punt za punktem, a bezradne Polki mogły się tylko przyglądać ich coraz skuteczniejszej grze. Przeciwniczki zdobyły aż osiem puntów z rzędu i… wygrały seta 21:16.

W drugiej partii to Canarinhes jako pierwsze wyszły na prowadzenie (7:5). Na przerwie technicznej nasze reprezentantki miały już siedem punktów straty do rywalek, po chwili przewaga brazylijskiej pary jeszcze wzrosła i było już 16:7. Kinga i Katarzyna nie były w stanie odrobić takich strat. Przegrały drugiego seta wysoko do 11 i całe spotkanie 0:2. W piątek czeka je mecz o pozostanie w turnieju z niemiecką parą Behrens/Tillmann.