Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Xiamen: Polskie pary przepadły w kwalifikacjach

WT Xiamen: Polskie pary przepadły w kwalifikacjach

fot. FIVB

W kwalifikacjach do turnieju głównego w Xiamen wystartowały dwie polskie pary, ale nie udało im się odnieść sukcesu. Zarówno Maciej Rudol w parze z Jakubem Szałankiewiczem oraz Aleksandra Wachowicz w duecie z Moniką Brzostek musiały uznać wyższość rywali z Rosji.

W chińskim Xiamen zaczęły się kwalifikacje do turnieju głównego z cyklu World Tour. W zmaganiach kobiet wystartowały Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz, którym przyszło rywalizować z rosyjskim duetem – Bocharowa/Woronina. Biało-czerwone jednak nie miały w tym meczu za wiele do powiedzenia. Od jego początku inicjatywę na boisku przejęły przeciwniczki, które kontrolowały boiskowe wydarzenia. Polki tylko od czasu do czasu dotrzymywały im kroku. nie były w stanie zdobywać punktów seriami, co przełożyło się na ich porażkę do 14. Druga odsłona wyglądała bardzo podobnie. Brzostek i Wachowicz popełniały więcej błędów, grały mniej skutecznie, a Rosjanki pewnie kroczyły do wygranej. Ta część meczu ponownie padła ich łupem do 14, a przez to biało-czerwone szybko pożegnały się z rywalizacją.W ich ślady poszedł męski duet – Maciej Rudol/Jakub Szałankiewicz, który zmagania w kwalifikacjach zaczął od potyczki z Rosjanami – Myskiwem/Kramarenko. W pierwszej partii reprezentanci Sbornej zaczęli budować sobie przewagę. Biało-czerwoni próbowali wrócić do gry, ale w kluczowych momentach przeciwnicy grali skuteczniej, dzięki czemu triumfowali dość pewnie 21:16. W drugim secie było więcej walki. Dłuższymi fragmentami oba duety walczyły cios za cios. Rudol z Szałankiewiczem mieli możliwość na przedłużenie spotkania, ale po raz kolejny w decydujących momentach zdecydowanie lepiej zaprezentowali się Rosjanie, którzy tym razem wygrali do 19, a Polacy musieli obejść się smakiem rywalizacji w turnieju głównym.

W rozpoczynającym się w czwartek turnieju głównym Polskę reprezentować będą pary Michał Bryl/Grzegorz Fijałek i Piotr Kantor/Bartosz Łosiak w turnieju męskim oraz Kinga Wojtasik (Kołosińska)/Katarzyna Kociołek w turnieju żeńskim.

I runda kwalifikacji:
Bocharowa/Woronina RUS – Brzostek/Wachowicz POL 2:0
(21:14, 21:14)
Rudol/Szałankiewicz POL – Myskiw/Kramarenko RUS 0:2
(16:21, 19:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved