Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Xiamen: Polki odpadły z turnieju

WT Xiamen: Polki odpadły z turnieju

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek nie zdołały awansować do fazy pucharowej turnieju głównego World Tour w Xiamen. Polki po porażce w pierwszym meczu grupowym w walce o pozostanie w turnieju zmierzyły się z niemiecką parą Behrens/Tillman. Mimo dobrego początku biało-czerwone uległy rywalkom w tie-breaku i odpadły z turnieju.

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek przegrały pierwszy mecz w grupie G turnieju głównego World Tour w chińskim Xiamen z Brazylijkami. W drugim meczu grupowym, którego stawką było pozostanie w turnieju i awans do fazy pucharowej z trzeciego miejsca w grupie Polki zmierzyły się z Kim Behrens i Cinją Tillmann z Niemiec.

Biało-czerwone świetnie rozpoczęły to spotkanie, ustawiając sobie grę w pierwszym secie. Kindze i Kasi wychodziło niemal wszystko, a Niemki miały spore problemy z wyprowadzaniem skutecznych ataków. Nasze siatkarki wykorzystały błędy rywalek i pierwszego seta wyraźnie wygrały do 15. W drugiej partii rywalki zagrały już dużo lepiej i nawiązały wyrównaną walkę z reprezentantkami Polski. Niestety, w końcówce to Behrens i Tillmann okazały się minimalnie lepsze i to one wygrały 21:19, wyrównując tym samym stan spotkania.

O wygranej i awansie miał więc zadecydować tie-break. W nim nasze siatkarki walczyły do końca, ale nie były w stanie pokonać coraz lepiej grających Niemek. Mimo wyrównanej walki biało-czerwone uległy rywalkom 12:15, a to oznacza, że pożegnały się już z turniejem w Xiamen, przegrywając oba grupowe mecze.