Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Xiamen: Kantor i Łosiak awansowali do półfinału

WT Xiamen: Kantor i Łosiak awansowali do półfinału

Sporo emocji z udziałem polskich par w turnieju głównym World Tour w Xiamen. Zarówno Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, jak i Michał Bryl i Grzegorz Fijałek pokonali swoich rywali w II rundzie pucharowej i awansowali do ćwierćfinału, w którym… trafili na siebie. W bratobójczej walce lepsi okazali się Piotr Kantor i Bartosz Łosiak i to oni zagrają w strefie medalowej.

W II rundzie Michał Bryl i Grzegorz Fijałek zmierzyli się z hiszpańską parą Pablo Herrera/Adrian Gavira. Hiszpanie w tym turnieju już pokonali 2:1 w grupie Prudla i Szałankiewicza, nasi siatkarze mieli więc okazję, by zrewanżować się za kolegów. O tym, że nie będzie łatwo, Polacy przekonali się już w pierwszym secie, w którym musieli gonić wynik, ale rywale okazali się lepsi. Wygrali 21:18 i objęli prowadzenie w meczu. Równie zacięty był drugi set spotkania, ale tym razem to biało-czerwoni okazali się w końcówce lepsi i po zwycięstwie 21:19 doprowadzili do tie-breaka. Decydująca partia była prawdziwą próbą charakterów, a obie pary bardzo chciały wygrać. Lepiej końcówkę wytrzymali Bryl i Fijałek, którzy wygrali 15:13 i całe spotkanie 2:1, awansując do ćwierćfinału turnieju w Xiamen.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w drugiej rundzie trafili na Sama Pedlowa i Sama Schachtera z Kanady, którzy dzień wcześniej pokonali w I rundzie… Prudla i Szałankiewicza. Polacy trochę kłopotów mieli jedynie w pierwszej partii, jednak dobrze rozegrana końcówka pozwoliła im na zwycięstwo 21:18. W drugim secie biało-czerwoni mieli już sporą przewagę, która cały czas rosła. Kanadyjczycy mogli tylko bezradnie przyglądać się świetnej grze naszych siatkarzy, którzy ostatecznie wygrali 21:12 i całe spotkanie 2:0. Kantor i Łosiak awansowali do ćwierćfinału, w którym trafili na… Bryla i Fijałka.

Bratobójczy pojedynek na tym etapie turnieju miał oczywiście swoje plusy, jednym z nich był fakt, że jedna polska para będzie grała o medale. Gdyby jednak Polacy mieli różnych przeciwników, możliwy był awans do półfinału obu par. Mecz o wiele lepiej rozpoczęli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy szybko wypracowali sobie przewagę. Michał Bryl i Grzegorz Fijałek starali się nawiązać walkę, ale przegrali tego seta do 15. W drugim również przewagę mieli rozstawieni z numerem 1 w turnieju Kantor i Łosiak. Tym razem wygrali do 17 i awansowali tym samym do półfinału. Jeszcze w sobotę zagrają o finał z rosyjską parą Oleg Stojanowskij/Igor Weliczko. W drugim półfinale Brazylijczycy Alison/Bruno Schmidt powalczą z parą Krasilnikow/Liamin z Rosji.