Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Xiamen: Dwie polskie pary w 1/8 finału

WT Xiamen: Dwie polskie pary w 1/8 finału

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w chińskim Xiamen po kolei eliminują kolejnych faworytów. W meczu grupowym wyeliminowali z turnieju amerykańską parę Lucena/Dalhauser, a w I rundzie pucharowej trafili na braci Grimalt z Chile. Polacy przegrali pierwszego seta, drugiego wygrali po morderczej walce na przewagi, a w tie-breaku zapewnili sobie awans do 1/8 finału turnieju.

W pierwszej rundzie pucharowej turnieju głównego World Tour rywalami Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka byli Marco i Esteban Grimalt z Chile. Po dobrym początku biało-czerwoni oddali jednak inicjatywę rywalom, którzy wyszli na prowadzenie 7:5. Kantor i Łosiak nie dawali jednak za wygraną. Tuż po przerwie technicznej doprowadzili do remisu 11:11, ale po chwili rywale znów odskoczyli. Było 14:12, potem 16:13 dla Chilijczyków i to chyba zadecydowało o ich sukcesie w pierwszej partii. Przy stanie 20:18 dla rywali biało-czerwoni obronili jeszcze pierwszą piłkę setową, ale potem musieli uznać wyższość braci Grimalt, którzy wygrali pierwszą partię.

Niezwykłe emocje kibice oraz zapewne sami zawodnicy przeżywali w secie drugim. Początek należał do Chilijczyków, którzy w pewnym momencie mieli już trzy punkty przewagi (10:7). Wtedy to reprezentanci Polski zdobyli cztery punkty z rzędu i na przerwie technicznej to oni mieli punkt przewagi. Po powrocie na boisku wynik cały czas oscylował wokół remisu. Kantorowi i Łosiakowi nie udało się wykorzystać piłki setowej i rywale doprowadzili do gry na przewagi. Polacy mieli kilka piłek setowych, rywale dwie piłki meczowe w górze. Walka trwała i nikt nie mógł jej zakończyć. Dopiero przy stanie 28:28 dwie kolejne wymiany padły łupem biało-czerwonych i to oni triumfowali po wyczerpującej końcówce, doprowadzając do tie-breaka.

Decydująca partia rozpoczęła się wyśmienicie dla braci Grimalt, którzy prowadzili już 5:1. Polacy rzucili się do odrabiania strat, zmniejszyli przewagę rywali do dwóch punktów, ale Chiiljczycy znów odskoczyli (10:6). I znów Kantor i Łosiak odrobili te straty, a przy stanie 12:11 dla przeciwników wygrali dwie kolejne akcje i wyszli na prowadzenie. Bracia Grimalt zdobyli wprawdzie kolejny punkt, ale dwie kolejne wymiany znów padły łupem biało-czerwonych i to oni mogli wznieść w górę ręce w triumfalnym geście. Kantor i Łosiak awansowali do II rundy pucharowej, w której zmierzą się z katarską parą Cherif/Ahmed. Na swoich rywali czekają również Grzegorz Fijałek i Michał Bryl.