Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Xiamen: Bryl i Fijałek awansowali z 1. miejsca w grupie

WT Xiamen: Bryl i Fijałek awansowali z 1. miejsca w grupie

Michał Bryl i Grzegorz Fijałek po zwycięstwie w pierwszym meczu grupowym World Tour w Xiamen walczyli o pierwsze miejsce w grupie B. Polacy pokonali po wyrównanym meczu 2:0 łotewską parę Plavins/Tocs i zapewnili sobie bezpośredni awans do II rundy fazy pucharowej. W piątek o awans powalczą również Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Po zwycięstwie z rywalami z Ukrainy, w drugim grupowym meczu rywalami Michała Bryla i Grzegorza Fijałka byli Łotysze Martins Plavins i Edgars Tocs. Spotkanie to miało zadecydować o pierwszym miejscu w grupie i bezpośrednim awansie do II rundy fazy pucharowej turnieju głównego World Tour w chińskim Xiamen.

Już początek spotkania pokazał, że nie będzie to łatwe zadanie dla naszych siatkarzy. Polacy mieli niewielką przewagę, ale Łotysze nie pozwalali im odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Walka trwałą do samego końca, rywale obronili piłkę setową i doprowadzili do stanu 20:19 dla biało-czerwonych, ale na szczęście ostatnia piłka padła łupem Bryla i Fijałka i nasi siatkarze zakończyli pierwszego seta zwycięstwem.

Pierwsi na prowadzenie w secie drugim wyszli Plavins i Tocs (3:2), ale biało-czerwoni szybko przejęli inicjatywę, chociaż nie na długo. Łotysze znów pilnowali wyniku i stawiali mocny opór, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Gdy rywale wyszli na prowadzenie 15:14 zapachniało tie-breakiem, ale Polacy wówczas zdobyli trzy punkty z rzędu i to był przełomowy moment tego seta. Bryl i Fijałek wygrali ostatecznie 21:18 i zajęli pierwsze miejsce w grupie, awansując bezpośrednio do II rundy fazy pucharowej turnieju.