Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Wiedeń: Zwycięstwo Polek nad faworyzowanymi Rosjankami

WT Wiedeń: Zwycięstwo Polek nad faworyzowanymi Rosjankami

Bardzo dobrze rozpoczęły swój udział w turnieju głównym World Tour w Wiedniu Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik. Polki w pierwszym meczu grupowym bez problemu pokonały w dwóch setach faworyzowane rywalki z Rosji, które kilkanaście dni temu triumfowały w turnieju w Espinho. Jeszcze w środę biało-czerwone zagrają o pierwsze miejsce w grupie.

Pierwszymi rywalkami Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w grupie E turnieju głównego World Tour w Wiedniu były Nadieżda Makroguzowa i Swietłana Chołomina. Rosjanki to ubiegłoroczne mistrzynie Europy do lat 22 i zwyciężczynie niedawno zakończonego czterogwiazdkowego turnieju w portugalskim Espinho. W tym sezonie dotarły również do ćwierćfinału w turniejach w Ostravia, Warszawie i Hamburgu.

Początek meczu należał do faworyzowanych siatkarek z Rosji, które dość szybko wyszły na prowadzenie 5:2. Makroguzowa i Chołomina dość długo utrzymywały kilkupunktową przewagę, jednak w końcu nasze siatkarki złapały kontakt z rywalkami (8:9). Wojtasik i Kociołek w końcu przegoniły parę z Rosji i na przerwie technicznej to one miały punkt przewagi (11:10). Po powrocie na boisko gra znów się wyrównała, a wynik znów oscylował wokół remisu (13:13), kolejne cztery piłki jednak wygrały biało-czerwone, które odskoczyły rywalkom na wydawało się bezpieczny dystans. Rosjanki odrobiły część strat (18:16), nie były jednak w stanie dogonić Polek. Nasze reprezentantki miały piłkę setową przy stanie 20:17 i od razu ją wykorzystały, wygrywając pierwszego seta.

Druga partia rozpoczęła się od walki punkt za punkt, ale to Polki pierwsze przełamały rywala i wyszły na prowadzenie 7:5. Wojtasik i Kociołek kontrolowały przebieg gry i na przerwę techniczną zeszły prowadząc trzema punktami (12:9). Po przerwie biało-czerwone nie zwalniały, wygrały trzy kolejne wymiany i miały już sześć punktów więcej od rywalek. Nasze reprezentantki takiej przewagi nie dały już sobie odebrać do końca meczu. Wygrały do 21 i jeszcze w środę zagrają o pierwsze miejsce w grupie.