Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Wiedeń: Wojtasik i Kociołek walczyły, ale uległy Brazylijkom

WT Wiedeń: Wojtasik i Kociołek walczyły, ale uległy Brazylijkom

W swoim drugim meczu grupowym Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek po tie-breaku uległy parze z Brazylii.  Polki po gładko przegranym pierwszym secie w kolejnym podniosły się i wygrały na przewagi. W trzecim secie też dobrze rozpoczęły, ale potem inicjatywę przejęły już siatkarki plażowe z Ameryki Południowej.  W kolejnej rundzie turnieju biało-czerwone na początek zagrają z Hiszpankami. Mecz zaplanowano na czwartek o 14:30.

W meczu, którego stawką było pierwsze miejsce w grupie rywalkami Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek były Brazylijki Barbara Seixas De Freitas i Fernanda Alves. Spotkanie miało wyrównany początek, ale w pewnym momencie to Brazylijki podkręciły tempo (9:5). Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek nie potrafiły znaleźć argumentów, by przeciwstawić się dobrze dysponowanym w tej fazie meczu rywalkom (6:12). Polkom udało się nieco zniwelować różnicę (11:14), ale to rywalki cały czas przeważały w każdym elemencie i pewnie wygrały seta 21:15.

W drugim secie ponownie na starcie była walka punkt za punkt. Brazylijki zdołały jednak odskoczyć na dwa oczka (8:6). Z piłki na piłkę Canarinhas wydawały się przejmować  podobnie, jak w pierwszym secie pełną kontrolę nad meczem (13:10). Tak się jednak nie stało. Polki nie rezygnowały, poprawiły swoją grę i  najpierw zbliżyły się na jeden punkt, a wkrótce już prowadziły 20:19 i ostatecznie okazały się lepsze w grze na przewagi.

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek dobrze rozpoczęły tie-breaka (4:1). Potem jednak w ich grze coś się zacięło. Brazylijki wyrównały na 5:5, a wkrótce miały już pięć oczek przewagi (11:6). Polki nie były w stanie zatrzymać znakomicie grających rywalek i ostatecznie zdobyły w trzeciej odsłonie zaledwie 9 punktów.