Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Wiedeń: Szałankiewicz i Rudol o krok od turnieju głównego

WT Wiedeń: Szałankiewicz i Rudol o krok od turnieju głównego

fot. cev.lu

Udane rozpoczęcie kwalifikacji do turnieju z cyklu World Tour w Wiedniu zaliczyli Jakub Szałankiewicz oraz Maciej Rudol. Polski duet pokonał bowiem Penga Gao i Yanga Li, przechodząc tym samym do kolejnego etapu eliminacji. Mecz o awans Polacy rozegrają w środę.

Początek pierwszej odsłony nie był szczególnie udany dla Polaków, gdyż rywale zbudowali sobie małą zaliczkę (1:3). W dalszej części seta chińska para zdołała dołożyć punkt do swojej przewagi (12:9). Sytuacja szybko uległa jednak zmianie, gdyż duet z Polski zaczął grać skuteczniej, dzięki czemu wyszedł on na prowadzenie 15:14. Od tego momentu to Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol prowadzili grę, dochodząc do dwóch piłek, wykorzystując drugą z nich.Polacy przenieśli dobrą postawę na drugiego seta, rozpoczynając go wynikiem 2:0. Chińczycy zdołali dość wcześnie wyrównać (6:6), lecz krótko po tym polska para ponownie odskoczyła oponentom, tym razem nawet na cztery „oczka” (11:7). Peng Gao i Yang Li nie złożyli jednak broni, raz jeszcze niwelując stratę (14:14), by następnie pójść za ciosem i wyprzedzić przeciwników (19:18). Ostatecznie o losach partii zdecydowała gra na przewagi, w której więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Chin.

Tym samym doszło do tie-breaka. Ten był bardzo zacięty i przez zdecydowaną większość seta wynik oscylował wokół remisu, a rywalizujące pary były w stanie zdobyć co najwyżej dwa punkty z rzędu (10:10). Impas przerwali w końcu Polacy, którzy po wypracowaniu zaliczki (12:10), doprowadzili ją do końca spotkania.

I runda kwalifikacji:
Szałankiewicz/Rudol – P. Gao/Y. Li 2:1

(21:19, 25:27, 15:13)

źródło: beachmajorseries.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved