Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Wiedeń: Rudol i Szałankiewicz nie zdołali awansować do turnieju głównego

WT Wiedeń: Rudol i Szałankiewicz nie zdołali awansować do turnieju głównego

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz w II rundzie kwalifikacji do turnieju głównego World Tour w Wiedniu zmierzyli się z niemiecką parą Ehlers/Flüggen. Polacy dzielnie stawiali czoła srebrnym medalistom z Tokio, jednak po wygraniu pierwszej partii pozwolili rywalom na doprowadzenie do remisu. W tie-breaku biało-czerwoni byli blisko sukcesu, jednak przegrali 15:17 i to Niemcy awansowali do turnieju głównego.

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz po wtorkowym zwycięstwie w II rundzie kwalifikacji do turnieju głównego w Wiedniu zmierzyli się z Nilsem Ehlersem i Larsem Flüggenem z Niemiec. Rywale to srebrni medaliści zakończonego w niedzielę turnieju World Tour w Tokio i to siatkarze z Niemiec byli wyraźnymi faworytami tego meczu.

Polacy bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie wychodząc na prowadzenie 3:1 i tę przewagę udało im się utrzymać przez dłuższy czas (8:6). Potem jednak siatkarze z Niemiec wygrali trzy kolejne wymiany, odbierając tym samym prowadzenie naszym zawodnikom. Na przerwie technicznej Ehlers i Flüggen prowadzili jednym punktem (10:11), a po powrocie na boisko biało-czerwoni doprowadzili do remisu 12:12. W pewnym momencie Polacy znów przejęli inicjatywę i wyszli na prowadzenie 16:14 i nie oddali już tej przewagi do końca seta. Rudol i Szałankiewicz grając uważnie i mądrze wygrali pierwszą partię 21:18 i objęli prowadzenie w meczu.

Początek drugiego seta był wyrównany, ale przy pierwszej zmianie stron boiska to Niemcy mieli punkt więcej od naszych siatkarzy. Biało-czerwoni próbowali dotrzymać rywalom kroku, ci jednak odskoczyli na trzy punkty (6:9), jednak na prerwie technicznej ich przewaga znów stopniała do jednego „oczka” (10:11). Po przerwie Ehlers i Flüggen znów powiększyli swoją przewagę (14:17) i mimo starań naszych siatkarzy nie dali się już dogonić. Niemcy wygrali drugiego seta do 16 i wyrównali stan spotkania. O awansie do turnieju głównego miał więc zadecydować tie-break.

Decydująca partia rozpoczęła się od zaciętej walki punkt za punkt (4:4). Potem siatkarze z Niemiec przejęli inicjatywę, zyskując trzypunktową przewagę (6:9), ale biało-czerwoni natychmiast rzucili się do odrabiania strat (9:10). W końcówce Ehlers i Flüggen znów wypracowali sobie przewagę (10:13), jednak nasi siatkarze i tym razem zdołali doprowadzić do wyrównania. Po chwili Rudol i Szałankiewicz mieli piłkę meczową przy stanie 14:13, ale nie zdołali zakończyć meczu. Polacy przegrali po zaciętej walce 15:17 i stracili szansę na występ w turnieju głównym.