Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Wiedeń: Porażka Brzostek i Gromadowskiej, Wachowicz/Gruszczyńska grają dalej

WT Wiedeń: Porażka Brzostek i Gromadowskiej, Wachowicz/Gruszczyńska grają dalej

Dwie polskie kobiece pary – Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska oraz Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz aby dostać się do turnieju głównego w Wiedniu musiały przejść przez kwalifikacje. Jako pierwsze na piasek wybiegły Brzostek/Gromadowska, które walczyły z Rosjankami. Biało-czerwonym nie udało się jednak pokonać rywalek i na tym etapie zakończyły udział w turnieju. Znacznie lepiej poszło drugiemu duetowi. Wachowicz/Gruszczyńska 2:0 pokonały Kanadyjki i o prawo gry w fazie grupowej powalczą z brazylijską parą Talita/Taiana Lima.

Mecz pomiędzy Ksenią Dabizą i Darią Rudyk a Moniką Brzostek i Aleksandrą Gormadowską Polki rozpoczęły od błędów. Również ich rywalki nie ustrzegły się pomyłek a gdy Gromadowska dołożyła skuteczny atak biało-czerwone złapały kontakt punktowy (5:4). W kolejnych akcjach nasze reprezentantki ponownie zaczęły mieć problemy, rywalki górowały na siatce i przy stanie 9:4 biało-czerwone poprosiły o czas. Chociaż przeciwniczki starały się walczyć na siatce, to Rosjanki kontrolowały grę (12:9). Raz za razem punktowała Rudyk (15:11). Brzostek i Gromadowska nie miały zamiaru odpuszczać i po zagraniu po bloku ponownie dystans stopniał do jednego oczka (17:16). Od tego momentu jednak to reprezentantki Rosji dyktowały warunki a blok Kseni Dabizy zamknął seta.

Rosjanki z wysokiego c rozpoczęły kolejną odsłonę, po serii ataków Darii Rudyk o czas poprosiły biało-czerwone (3:0). Passę przeciwniczek przerwała dopiero Gromadowska (4:1). Rywalki nie ustrzegły się pomyłek i po zagraniu Brzostek na tablicy wyników pojawił się remis (5:5). Biało-czerwonym nie udało się pójść za ciosem. Duety grały falami (8:8, 10:9). Polki wciąż nie mogły wyeliminować ze swojej gry pomyłek a gdy Dabiza dołożyła asa Rosjanki odskoczyły na 14:9. Reprezentantki Polski szybko jednak odrobiły straty i przy zagrywkach Gromadowskiej doprowadziły do remisu (15:15). Dopiero po czasie dla Rosjanek serię zakończyła atakiem Rudyk. W kolejnych akcjach toczyła się zacięta walka, jednak na siatce pewniej prezentowały się siatkarki z Rosji. Autowy atak Gromadowskiej dał przeciwniczkom kolejne piłki meczowe (20:17). Polki zdołały obronić dwie z nich, ale ostatnie słowo należało do Dabizy.

Godzinę później swój mecz rozpoczęły Aleksandra Wachowicz i Jagoda Gruszczyńska. Przeciwniczkami Polek były Megan McNamara i Nicole McNamara. Po wyrównanym początku Polki zaczęły popełniać błędy, dzięki czemu Kanadyjki odskoczyły na 7:3. Rywalki również atakowały ze zmiennym szczęściem, jednak dystans utrzymywał się (9:6). Gdy Megan McNamara zatrzymała atak Polki o czas poprosiły biało-czerwone. Po przerwie skutecznie zagrała Gruszczyńska (12:7). Oba duety punktowały seriami, na dobre ataki Nicole celnymi zagrywkami odpowiedziała Gruszczyńska (15:10, 15:13). W kolejnych akcjach również Kanadyjki zaczęły się mylić (18:17). W końcówce trwała gra na styku. Po autowym zagraniu Nicole biało-czerwone miały piłkę setową (19:20), którą wykorzystała Wachowicz.

Otwarcie drugiego seta ponownie należało do Kanadyjek, które po ataku Nicole prowadziły 8:4. Z czasem dystans utrzymywał się (11:7). Dopiero skuteczny blok i zagrywka Wachowicz oraz celny atak Gruszczyńskiej pozwoliły zmniejszyć różnicę do jednego oczka (11:10). W dalszej części seta trwała gra na styku, duety wymieniały się celnymi atakami. Gdy po zagraniu z drugiej piłki Wachowicz Polki wyszły na prowadzenie 15:14 o czas poprosiły Kanadyjki. Biało-czerwone kontrolowały grę, chociaż nie były w stanie powiększyć prowadzenia. Ostatnie punkty dla reprezentantek Polski padły po błędach w zagrywce Megan i Nicole.