Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Warszawa: Zwycięstwo Polaków na początek fazy grupowej

WT Warszawa: Zwycięstwo Polaków na początek fazy grupowej

W Warszawie rozpoczęła się faza grupowa turnieju z cyklu World Tour. Piotr Kantor i Mariusz Prudel wygrali pierwszy mecz w grupie H. Znacznie słabiej poradzili sobie Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz. Polacy w starciu rosyjskim duetem Leszukow/Semenow nie ugrali nawet seta. Jako ostatni swój udział w turnieju rozpoczęli Michał Bryl i Grzegorz Fijałek. Ten duet po porażce w pierwszym secie wygrał dwa kolejne z duetem Kunert/Müllner.

Dość dużym znakiem zapytania dla polskich kibiców było to, jak Piotr Kantor poradzi sobie występując w parze z Mariuszem Prudlem, który zastąpił kontuzjowanego podczas ostatniego turnieju w Brazylii Bartosza Łosiaka. Biało-czerwoni w swoim pierwszym meczu grupowym zmierzyli się z Hiszpanami, Pablo Herrerą i Adrianem Gavirą. Przy pierwszej zmianie stron gospodarze prowadzili 4:3, ale widać było, że obie ekipy nie czują się jeszcze zbyt pewnie na gorących piaskach Warszawy. W drugiej części seta Kantor dał próbkę swoich umiejętności technicznych i faworyci wysunęli się na prowadzenie (12:9). Ostatecznie Mariusz Prudel mocnym atakiem po skosie dał Polakom prowadzenie (21:13). Początek drugiego seta stał pod znakiem kłopotów ze skończeniem swojej akcji Herrery (0:2). Hiszpanie wraz z upływem czasu popełniali coraz więcej prostych błędów, a blok biało-czerwonych zakończył to jednostronne starcie (21:13).

W drugim „polskim” pojedynku w turnieju mężczyzn Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz stawili czoła rosyjskiej parze Leszukow/Semenow. Polacy podejmowali ryzyko w polu zagrywki, ale piłka wprowadzona do gry przez Szałankiewicza  wylądowała na aucie i było 5:6. Biało-czerwoni jednak stopniowo tracili animusz, a po dość przypadkowej obronie Leszukowa piłka wpadła bezpośrednio w pole siatkarzy znad Wisły (13:17). Pierwsza partia zakończyła się dość efektownym zwycięstwem Rosjan (21:14). W drugiej części spotkania dość długo Polakom udawało się wywierać presję na rywalach (8:7). Pomimo nieco bardziej wyrównanej walki niż w pierwszej odsłonie biało-czerwoni nie sprostali rywalom i o awans do ćwierćfinału powalczą w kolejnych meczach (21:18).

Dobrze zmagania na warszawskiej MONCIE rozpoczęli Michał Bryl i Grzegorz Fijałek. Polacy, którzy od dwóch meczów nie schodzą z turniejowego podium dość długo wchodzili w mecz, co skrzętnie wykorzystali Austriacy, Thomas Kunert i Daniel Müllner, pokonując biało-czerwonych do 17 w premierowej odsłonie. Im dłużej obie pary przebywały na piasku, boiskowy spryt duetu Bryl/Fijałek dawał o sobie znać i ostatecznie Polacy wygrali swoje pierwsze spotkanie w turnieju po 3 setach (15:13).