Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Warszawa: Trzy nasze żeńskie pary rozpoczęły rywalizację w turnieju głównym

WT Warszawa: Trzy nasze żeńskie pary rozpoczęły rywalizację w turnieju głównym

Trzy polskie pary rozpoczęły dziś zmagania w turnieju głównym World Tour w Warszawa. Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz przegrały dość wyraźnie z brazylijską parą Agatha/Duda i będą walczyć o pozostanie w turnieju. Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek pokonały po tie-breaku japońską parę Murakami/Ishii a Martyna Kłoda i Agata Ceynowa przegrały w dwóch setach z Aną Patricią i  Rebeccą z Brazylii.

Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz trafiły do grupy B, a ich pierwszymi rywalkami były rozstawione z numerem 2. w turnieju Brazylijki Agatha Bednarczuk i Eduarda Santos Lisboa. W mecz lepiej weszły siatkarki Ameryki Południowej, które od początku miały przewagę, ale biało-czerwone nie odpuszczały. Cały czas goniły wynik, nie pozwalając rywalkom odskoczyć na więcej niż trzy punkty, a na przerwę techniczną schodziły już tylko przegrywając 10:11. Po powrocie na boisko Agatha i Duda wygrały trzy kolejne wymiany i to było decydujące w tym secie. Brazylijki nie dały się już dogonić i piłkę setową miały przy stanie 20:15. Polki zdobyły jeszcze jeden punkt, ostatecznie jednak przegrały do 16.

W drugiej partii Canarinhes od razu odskoczyły naszym siatkarkom i przy pierwszej zmianie stron boiska prowadziły już 5:2. Od stanu 8:5 rywalki zdobyły pięć punktów z rzędu i tym samym chyba rozstrzygnęły losy tego seta. Na przerwie technicznej Brzostek i Wachowicz przegrywały 6:15 i do końca spotkania nie były w stanie już nic więcej zrobić. Agatha i Duda wygrały tego seta do 9 i całe spotkanie 2:0 i zagrają o pierwsze miejsce w grupie. Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz będą walczyć o pozostanie w turnieju z niemiecką parą Borger/Sude.

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek w grupie H zmierzyły się w swoim pierwszym meczu z Megumi Murakami i Miki Koshikawą z Japonii. Po wyrównanym początku meczu to Azjatki odskoczyły naszym zawodniczkom na trzy punkty (4:7), ale po chwili był już remis 9:9. Zacięta walka punkt za punkt trwała do stanu 13:13, potem Wojtasik i Kociołek wygrały trzy wymiany z rzędu i to one miały przewagę nad przeciwniczkami. W końcówce Japonki odrabiały straty, ale od stanu 19:18 punktowały już tylko biało-czerwone i to one zwyciężyły w pierwszej partii.

W drugim secie mimo początkowego prowadzenia Japonek Polki przejęły inicjatywę i na przerwie technicznej to one prowadziły 11:10. Po powrocie na boisko Azjatki wygrały jednak trzy wymiany z rzędu i zaczęły dyktować warunki gry. Od stanu 14:15 rywalki odskoczyły naszym zawodniczkom na pięć punktów i ostatecznie wygrały seta do 16, doprowadzając do tie-breaka. Decydująca partia rozpoczęła się od mocnego uderzenia naszych reprezentantek, które prowadziły już 5:0. Kolejne trzy wymiany padły łupem Japonek, ale biało-czerwone utrzymywały bezpieczną przewagę (10:5). W końcówce Wojtasik i Kociołek miały piłkę meczową przy stanie 14:9, przegrały jeszcze jedną piłkę, a po chwili mogły cieszyć się z wygranej w całym meczu. Polki zagrają o pierwsze miejsce w grupie H z amerykańską parą Sponcil/Claes.

Martyna Kłoda i Agata Ceynowa w grupie A w swoim pierwszym meczu trafiły na turniejową „jedynkę” – brazylijską parę Ana Patricia Silva Ramos/Rebecca Cavalcanti Barbosa Silva. To rywalki były zdecydowanymi faworytkami tego spotkania, jednak początek meczu był w wykonaniu Polek naprawdę dobry. W końcu Canarinhes odskoczyły na trzy punkty (9:6) i na przerwie technicznej prowadziły już 13:8. Przewaga brazylijskiej pary była widoczna niemal w każdym elemencie, jednak Polki walczyły i nadrabiały to ambicją (15:12). W końcówce Brazylijki już nie dały naszym siatkarkom szans i pewnie wygrały do 15.

Drugiego seta siatkarki z Brazylii rozpoczęły od prowadzenia 5:0 i wciąż utrzymywały wysoką przewagę. Mimo starań Kłody i Ceynowej nie były one w stanie już zagrozić rywalkom. Przewaga pary brazylijskiej rosła (15:8), a w końcówce nasze reprezentantki były już bez szans. Ana Patricia i Rebecca wygrały do 11 i zapewniły sobie już awans do dalszych gier. Martyna Kłoda i Agata Ceynowa zmierzą się o trzecie miejsce w grupie i pozostanie w turnieju z chińską para Xia/Wang.