Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Warszawa: Polacy przepadli w kwalifikacjach

WT Warszawa: Polacy przepadli w kwalifikacjach

Dwie męskie pary wzięły udział w kwalifikacjach do turnieju głównego z cyklu World Tour, który odbywa się w Warszawie. Zarówno Miłosz Kruk i Dominik Poznański, jak i Martin Chiniewicz i Michał Korycki przegrali pierwsze mecze i pożegnali się z rywalizacją na piasku w stolicy.

Do rywalizacji w kwalifikacjach do turnieju głównego z cyklu World Tour w Warszawie przystąpiły dwa polskie duety. Miłosz Kruk i Dominik Poznański zmierzyli się w pierwszej rundzie eliminacji z holenderską parą Varenhorst/Van de Velde. Od początku meczu inicjatywę na piasku przejęli pomarańczowi, którzy odskoczyli na pięć oczek. przez krótki moment biało-czerwoni grali z nimi cios za cios, ale w środkowej fazie seta Holendrzy zwiększyli przewagę do ośmiu punktów. W końcówce dyktowali warunki gry, a pierwszy set padł ich łupem 21:13.

Drugą odsłonę znacznie lepiej zaczęli Kruk i Poznański, którzy wypracowali sobie nawet dwa oczka przewagi. Pomarańczowi jednak szybko wrócili do gry, a w kolejnych minutach walka trwała cios za cios. Ani jednej, ani drugiej parze nie udało się zbudować znaczącej przewagi. W końcówce Polacy mieli możliwość doprowadzenia do tie-breaka, ale zabrakło im doświadczenia. Ostatecznie rywale triumfowali 21:19, a w całym meczu 2:0, przez co biało-czerwoni odpadli z kwalifikacji.

Druga z polskich par, czyli Martin Chiniewicz oraz Michał Korycki w pierwszej rundzie trafiła na amerykański duet – Slick/Allen. Od początku meczu biało-czerwoni dzielnie stawiali opór przeciwnikom. Długimi fragmentami walka toczyła się cios za cios. Polacy mieli nawet możliwość wyjścia na prowadzenie, ale w końcówce zabrakło im zimnej krwi. Ostatnie słowo w premierowej odsłonie należało do rywali, którzy wygrali 21:19.

To jednak nie podłamało biało-czerwonych, którzy ponownie w drugiej odsłonie dotrzymywali kroku przeciwnikom. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, a losy seta ponownie rozstrzygnęły się w końcówce. Jej zwycięzcę musiała wyłonić walka na przewagi. W niej więcej szczęścia mieli Amerykanie, którzy triumfowali 24:22 i zostali w grze o awans do turnieju głównego.