Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Warszawa: Kujawiak/Rudol bez awansu

WT Warszawa: Kujawiak/Rudol bez awansu

Kacper Kujawiak i Maciej Rudol, podobnie jak wcześniej duet kobiecy Gruszczyńska/Gromadowska, pożegnał się z turniejem World Tour w Warszawie. W rozgrywkach grupowych Polacy ponieśli drugą porażkę, co wykluczyło ich z zawodów. O awans do I rundy biało-czerwoni zagrali z Norwegami Mol/Sorum i przegrali w dwóch setach. W walce pozostają trzy polskie duety męskie.

Choć pierwszy punkt w tym meczu zdobyli Polacy, to później sytuacja zmieniła się znacznie na korzyść przeciwników. Norwegowie bardzo szybko zdominowali boisko i odskoczyli na cztery punkty prowadzenia (6:3, 8:4). Gra się w miarę wyrównała, ale toczyła się przy znacznej nadwyżce ekipy norweskiej. Kujawiak i Rudol zdołali urwać z tego punkt, ale na nic więcej nie mieli szans. Od połowy partii premierowej coraz pewniej poczynali sobie rywale, wykorzystując potknięcia biało-czerwonych. Ich przewaga wzrosła do pięciu oczek (16:11) i utrzymała się już na tym poziomie do końca seta.

W drugiej części meczu  duet norweski ponownie próbował szybko poukładać grę na boisku według swojego uznania, a Polacy stawiali opór tylko na początku. Tym razem jednak Kacper Kujawiak i Maciej Rudol gonili wynik. Gdy jednak tylko zbliżyli się do przeciwników (10:11), ci znowu wypracowywali dwupunktową nadwyżkę. Druga faza seta to już droga Norwegów do zwycięstwa w całym spotkaniu. Biało-czerwoni nie mieli jak „ugryźć” dużo skuteczniej grających rywali i tym spotkaniem zakończyli swój udział w warszawskim World Tourze, zajmując w nim 25. lokatę.