Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Warszawa: Kolejne mecze Polek – tylko jedna para wyszła z grupy

WT Warszawa: Kolejne mecze Polek – tylko jedna para wyszła z grupy

Drugą serię spotkań grupowych pań rozpoczął duet Wojtasik/Kociołek. Polki ponownie rozegrały tie-breaka, jednak tym razem po zaciętej walce musiały uznać wyższość Amerykanek – Kelly Claes i Sarah Sponcil i awansowały do rundy pucharowej z drugiego miejsca w grupie. W grupie B z Niemkami przegrały Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz, a Martyna Kłoda i Agata Ceynowa uległy Chinkom. Obie te pary z dwoma porażkami na koncie pożegnały się już z turniejem.

Drugi mecz grupowy Polki rozegrały z Amerykankami Sarą Sponcil/Kelly Claes. To właśnie ta druga szczególnie dała się we znaki żeńskiej parze nr 1 wśród Polek i po jej bloku było 5:4. Przeciwniczki często wykorzystywały element zaskoczenia, a ich obrona była jednocześnie atakiem. Po tym, jak w siatkę Katarzynę Kociołek wrzuciła jej partnerka wynik tego seta zaczął wymykać się biało-czerwonym spod kontroli (8:11). W końcówce tej partii mieliśmy jeszcze emocje po asie serwisowym Kingi Wojtasik (15:16), ale po walce na przewagi triumfowały Amerykanki (24:22). Także w drugiej odsłonie meczu Claes i Sponcil były piekielnie precyzyjne w swoich zagraniach, ale tylko do czasu, gdy swoją zagrywką do błędu przeciwniczki zmusiła Kociołek (10:7). Po raz drugi w przeciągu kilku godzin Polki rozegrały więc tie-breaka (21:15). W nim przy zmianie stron sprawa wyniku wciąż była otwarta (5:5), Więcej sił na końcówkę zachowały siatkarki ze Stanów Zjednoczonych i to one awansowały bezpośrednio do 2. rundy turnieju (11:15)

grupa H:
Wojtasik/Kociołek POL – Sponcil/Claes USA 1:2

(22:24, 21:15, 11:15)

O wyjątkowym pechu mogą mówić Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz, które w grupie zmierzyły się zarówno ze srebrnymi, jak i brązowymi medalistkami ubiegłorocznego turnieju organizowanego w stolicy Polski. Julia Sude i Karla Borger lepiej otworzyły to spotkanie, ale mocne ataki pochodzącej z Warszawy Wachowicz i precyzyjne kiwki do linii jej doświadczonej koleżanki sprawiły, że punkt przewagi miały Polki (6:5). Zagrywki i blok Wachowicz utwierdziły kibiców w przekonaniu, że biało-czerwone są w stanie sprawić tutaj niespodziankę (13:9). Pod koniec seta przewaga gospodyń trochę stopniała, ale chłodną głowę zachowała Brzostek i splasowała piłkę w niepilnowaną strefę boiska (21:18). Druga partia była rozgrywana wyłącznie „do jednej bramki”, Niemki nie pozostawiły biało-czerwonym złudzeń i na przerwie technicznej prowadziły 14:7. Ostateczny wymiar kary przed tie-breakiem wyniósł 9 oczek przewagi gości. Waleczne Polki w 3 secie ponownie wróciły do gry, po długiej akcji, w której obie strony kilkukrotnie przebijały piłkę w pierwszym kontakcie było 3:3. Atak w siatkę Wachowicz dał Niemkom pierwsze prowadzenie w tie-breaku (7:6). Doświadczenie Julii Sude przyniosło kluczowy punkt ubiegłorocznym finalistkom turnieju w Warszawie, a duet Brzostek/Wachowicz tym meczem zakończył swój udział w zawodach (12:15).

grupa B
Brzostek/Wachowicz POL – Sude/Borger GER 1:2
(21:18, 12:21, 12:15)

Jako ostatnie z Polek swój mecz „o życie” rozegrały Martyna Kłoda i Agata Ceynowa, a ich rywalkami były Xia Xinyi i Fan Wang. Chinki dość szybko wypracowały sobie trzypunktową zaliczkę, a biało-czerwone poprosiły o czas przy stanie 7:10. Młode biało-czerwone nie utrzymały wysokiego poziomu gry, pudłując z dość klarownych sytuacji. Zagrywka Ceynowej w siatkę zakończyła pierwszego seta (16:21). Choć Polki w drugiej odsłonie były bardzo zmotywowane, to nie mogły nic poradzić na zagrywkę Xia, która po siatce przewinęła się na drugą stronę siatki (1:3). Siatkarki z Azji nie oddały już prowadzenia i bezwzględnie wykorzystywały każdy grzech zaniedbania Polek (5:10). Błąd w polu zagrywki Ceynowej zakończył ten pojedynek (21:15).