Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Warszawa: Kanadyjki powalczą o swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju World Tour

WT Warszawa: Kanadyjki powalczą o swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju World Tour

fot. FIVB

W kobiecym finale polskiego World Touru zmierzą się ze sobą Kanadyjki Bansley/Wilkerson i Niemki Sude/Laboureur. Półfinały nie przyniosły większych emocji, bo Brazylijki i Amerykanki nie były w stanie zagrozić wyżej notowanym rywalkom.

W pierwszym półfinale pań zmierzyły się ze sobą pary z Kanady i Stanów Zjednoczonych. Heather Bansley i Brandie Wilkerson w zeszłym tygodniu sięgnęły po srebrne medale w Ostrawie, ale w stolicy Polski Kanadyjki zrewanżowały się utalentowanym Czeszkom za ten miniony finał. Mecz, którego stawką było miejsce w finale, rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami, Kelly Claes i Brittany Hochevar, choć przeważające przeciwniczki warunkami fizycznymi nie potrafiły przejąć inicjatywy, bo Wilkerson była skuteczna na siatce, z kolei jej partnerka Bansley wyczyniała cuda w obronie. Obie pary w finale World Touru znalazły się jedynie raz, ale to Kanadyjki są ostatnio w życiowej formie i to one okazały się zdecydowanie lepsze od rywalek. Tę różnicę udokumentowały wysokim zwycięstwem w drugiej partii i awansem do finału World Tour w Warszawie (21:12).Drugą parę półfinałową tworzyły Niemki – Julia Sude i Chantal Laboureur oraz para z Brazylii, doświadczona Agatha Bednarczuk, która od dwóch sezonów występuje z młodą Eduardą Santos Lisboa. Niemki od samego początku zdominowały siatkarki z Ameryki Południowej. Siatkarki pochodzące z Rio de Janeiro przebudziły się dopiero w drugim secie, odrabiając dość wyraźne straty. Końcówka należała jednak do Niemek, które dyktowały warunki gry i jutro powalczą o trzecie zwycięstwo w turnieju rangi World Tour w swojej karierze.

Bransley/Wilkerson – Claes/Hochevaar 2:0
(21:17, 21:12)

Laboureur/Sude – Agatha/Duda 2:0
(21:16, 21:18)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved