Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Warszawa: Kanadyjki Bansley/Wilkerson ze złotymi medalami

WT Warszawa: Kanadyjki Bansley/Wilkerson ze złotymi medalami

Agatha Bednarczuk i Eduarda „Duda” zdobyły brązowe medale warszawskiego World Touru, pokonując Amerykanki Clayes/Hochevar. W meczu, którego stawką było zwycięstwo w polskim turnieju, doszło do niespodzianki, Heather Bansley i Brandie Wilkerson z Kanady pokonały doświadczoną parę z Niemiec Laboureur/Sude.

W meczu, którego stawką były brązowe medale, początkowo lepiej prezentowały się Amerykanki, Kelly Claes i Brittany Hochevar, które były „czarnym koniem” turnieju w Warszawie. Po autowym ataku Eduardy „Dudy” Lisboa Brazylijki przegrywały 2:4. Również mająca polskie korzenie Agatha Bednarczuk rozpoczęła jakby nieco zdekoncentrowana i po jej pomyłce zrobiło się 4:7. Amerykanki nie wykorzystały swojej szansy, młoda Kelly Claes zaprzepaściła kilka szans na utrzymanie prowadzenia i po jej ataku w taśmę mieliśmy remis (9:9). Brazylijki z punku na punkt rozkręcały się, Duda pokazywała swoje możliwości, jeżeli chodzi o siłę ataku, a przy piłce setowej niedokładne przyjęcie Claes spowodowało, że została ona wrzucona w siatkę przez swoją koleżankę i pierwszy set zakończył się rezultatem 21:17 dla siatkarek z Ameryki Południowej. W drugim secie Canarinhos nie brakowało już pewności siebie, Agatha i Duda szybko odskoczyły przeciwniczkom i po asie serwisowym w wykonaniu bardziej doświadczonej z Brazylijek wydawało się, że mogą już myśleć o brązowym medalu (8:4). Nic bardziej mylnego, Amerykanki odrobiły straty, a ich rywalki w zbyt prosty sposób starały się rozwiązywać kolejne akcje, co stało się czytelne dla zawodniczek ze Stanów Zjednoczonych. Kilka kontr wystarczyło, by na tablicy wyników pojawił się remis (8:8). Brazylijki poprosiły o przerwę, co okazało się bardzo dobrym posunięciem. Po czasie Brazylijki zdominowały wydarzenia boiskowe i zapewniły sobie brązowe medale warszawskiego World Touru (21:18). Dla Agathy Bednarczuk i Eduardy Dudy jest to powtórzenie wyniku sprzed roku, kiedy to w Olsztynie stanęły one na najniższym stopniu podium.

W meczu finałowym zmierzyły się ze sobą doświadczone Niemki, Chantal Laboureur i Julia Sude, a po przeciwnej stronie siatki stanęły Kanadyjki, Heather Bansley i Brandie Wilkerson, które po raz drugi z rzędu przedarły się do finału turnieju World Tour. Widać było, że Kanadyjki zrobią wszystko, aby po raz pierwszy w karierze stanąć na najwyższym stopniu podium zawodów tej rangi. Bansley i Wilkerson rozpoczęły z wysokiego C, w kontrze świetnie spisywała się Bansley i po jednym z jej ataków było 10:8 dla siatkarek z Kraju Klonowego Liścia. Kanadyjki imponowały mocnymi zagrywkami, a dzisiejsza solenizantka Wilkerson napsuła wiele krwi Sude, zarówno dzięki swojej grze w polu serwisowym, jak i znakomicie odczytując kierunki ataków bardziej doświadczonej z Niemek w bloku. Zasięg Wilkerson był w tym meczu nie do przecenienia i pozwolił Kanadyjkom zbudować przewagę końcówce (16:18). W końcówce błąd popełniła Sude i pierwszy set dość nieoczekiwanie zakończył się zwycięstwem Kanadyjek (21:17). Nasze zachodnie sąsiadki musiały uznać wyższość rywalek także w pierwszej części drugiej partii, bo Kanadyjki w bloku i obronie grały jak z nut. Niemki były jednak cierpliwe i nie dały się zdominować. Z pola zagrywki długo nie schodziła Laboureur i kolejnych pięć oczek padło łupem pary Laboreur/Sude. Druga część seta to ponownie koncertowy występ Kanadyjek. Wilkerson jeżeli nie zdobywała punktów bezpośrednio w bloku, to pasywnym wyblokiem umożliwiała swojej partnerce wyprowadzanie zabójczych kontr. Drugi set również zakończył się pewnym zwycięstwem siatkarek mieszkających w Toronto (21:17) i to one sięgnęły po pierwsze złote medale World Touru w swojej karierze.