Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Warszawa: Fatalny początek kwalifikacji w wykonaniu Polek

WT Warszawa: Fatalny początek kwalifikacji w wykonaniu Polek

Z pewnością nie tak wyobrażały sobie I rundę kwalifikacji kibice polskiej siatkówki plażowej. Żadna z polskich par żeńskich, które wystąpiły w kwalifikacjach, nie wygrała swojego meczu, co więcej żadna z nich nie była w stanie zwyciężyć w chociażby jednej partii.

I runda kwalifikacji:

W pierwszym meczu I rundy kwalifikacji polska para Marta Duda i Marta Łodej nie zaprezentowały się ze swojej najlepszej strony. Biało-czerwone wyraźnie przegrały z niemieckim duetem, Ludwig/Kozuch 0:2. Zwycięstwo Niemek nie było zagrożone, bowiem w pierwszym secie Polski zdobyły 15 punktów, w drugim zaledwie 10.

Duda/Łodej (POL) – Ludwig/Kozuch (GER) 0:2
(15:21, 10:21)

Trochę bardziej wyrównany pojedynek stoczyły Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska, ale i one musiały uznać wyższość rywalek. W dwóch setach Amaranta/Lobato z Hiszpanii pokonały polską parę, choć w obu partiach biało-czerwone przegrywały dopiero 19:21.

Amaranta/Lobato (ESP) – Gruszczyńska/Gromadowska (POL) 2:0
(21:19, 21:19)

Również trzecia polska para nie rozpoczęła kwalifikacji udanie. Duet Lagieta/Kaczmarek musiał uznać wyższość przeciwniczek z dalekiej Japonii. Murakami/Ishii nie dały szans polskim siatkarkom, pokonując je odpowiednio 21:11 oraz 21:9.

Murakami/Ishii (JPN) – Legieta/Kaczmarek (POL) 2:0
(21:11, 21:9)

Szybko swój pojedynek w I rundzie kwalifikacji przegrała kolejna polska para Stadnik/Ciesielska. Musiała ona uznać wyższość Słowaczek: Strbova/Dubovcova. Polki stanowiły jedynie tło dla lepiej dysponowanych rywalek, przegrywając 12:21 oraz 8:21.

Strbova/Dubovcova (SVK) – Stadnik/Ciesielska (POL) 2:0
(21:12, 21:8)

W ostatnim „polskim” starciu para Jundzill/Hermann mierzyła się z Graudina/Kravcenoka i również tutaj biało-czerwony duet nie był w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, choć pokazał więcej walki niż inne pary.

Jundziłł/Herrmann (POL) – Graudina/Kravcenoka (LAT) 0:2
(17:21, 16:21)