Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Warszawa: Dziewięć polskich par w turnieju, sześć już w „main draw”

WT Warszawa: Dziewięć polskich par w turnieju, sześć już w „main draw”

fot. cev.lu

Dwa tygodnie pozostały do startu FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw 2019. Znamy  już sześć par reprezentacji Polaki (trzy męskie i trzy żeńskie), które zmagania rozpoczną bezpośrednio od turnieju głównego. Wiadomo również, że kolejne trzy polskie duety na pewno powalczą o „main draw” w kwalifikacjach.

Warszawski World Tour to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń dla polskiej siatkówki plażowej w roku. Międzynarodowe zmagania toczące się przed biało-czerwoną publicznością dla reprezentantów i reprezentantów Polski mają szczególny wymiar i co roku oczekiwane są z dużą niecierpliwością. Tegoroczny turniej FIVB Beach Volleyball World Tour w stolicy naszego kraju rozegrany zostanie w dniach 12-16 czerwca, a obok gwiazd światowej siatkówki plażowej błyszczeć będą polskie duety, na które najmocniej liczą kibice znad Wisły.Na kilkanaście dni przed startem zawodów znamy listy startowe turnieju, a co za tym idzie także pary, które zagrają w kwalifikacjach do turnieju głównego, a także te, które udział w nim mają już zapewniony. Juz teraz wiadomo, że w zmaganiach siatkarzy trzy duety mają zapewniony udział w „main draw” i są to: Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak – dwie najwyższej plasujące się obecnie w rankingu światowym polskie pary, a także Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol, którzy w turnieju głównym zagrają dzięki dzikiej karcie i nie muszą przebijać się przez kwalifikacje. Natomiast w rundzie eliminacyjnej wystąpią Miłosz Kruk i Dominik Poznański. Wśród teamów rezerwowych znaleźli się: Martin Chiniewicz i Michał Korycki, Mikołaj Miszczuk i Mateusz Florczyk, a także Mateusz Lesiecki i Oskar Kutyba.

Od dłuższego czasu na obiektach Monta Beach Volley Club do warszawskiego turnieju przygotowuje się para Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek. Reprezentantki Polski ostatnio zagrały w chińskim World Tourze, w którym uplasowały się w pierwszej dziesiątce. Oprócz nich w turnieju głównym World Touru w Warszawie wystąpią również pary: Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz oraz Martyna Kłoda i Agata Ceynowa (dzika karta). Od kwalifikacji zawody nad Wisłą rozpoczną duety Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Gromadowska oraz Marta Duda/Marta Łodej. Na liście par rezerwowych znalazły się: Patrycja Jundziłł/Klaudia Perowicz, Kinga Legieta/Aneta Kaczmarek i Aleksandra Stadnik/Zuzanna Herrmann.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved