Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Vaduz: Polacy zagrają o brąz

WT Vaduz: Polacy zagrają o brąz

Polska dwójka Mateusz Paszkowski i Mateusz Łysikowski nie sprostała w półfinale szwajcarskiemu duetowi Breer/Haussner i przegrała w dwóch partiach. Biało-czerwoni mieli w tym meczu swoje szanse, ale błędy zaprzepaściły ich szansę na triumf. Oznacza to, że biało-czerwoni powalczą o brązowy medal turnieju World Tour w Vaduz.

Pierwszy set był bardzo szarpany w wykonaniu obu duetów. Od stanu 7:7 serię punktów zanotowali Szwajcarzy. Dobra zagrywka, blok, a także nie najlepsze w wykonaniu biało-czerwonych ataki pozwoliły rywalom odskoczyć na 11:7. Wtedy o czas poprosił duet Paszkowski/Łysikowski. Przerwa pomogła, gdyż w kolejnych akcjach powoli przewaga Szwajcarów topniała. Po punkcie zdobytym zagrywką przez Łysikowskiego było 13:10, natomiast kolejne udane akcje i blok Paszkowskiego zmusiły przeciwników do poproszenia o czas. Ze znacznego prowadzenia pozostał im tylko punkt (15:14). Nie wpłynął on jednak na ich poczynania, a to biało-czerwoni po dwóch kolejnych akcjach byli na prowadzeniu (16:15). To się jednak szybko zmieniło, a blok na Łysikowskim oraz jego atak w aut sprawiły, że to szwajcarska dwójka miała piłkę setową (20:18). Biało-czerwoni walczyli o przedłużenie seta, a udana zagrywka po siatce Łysikowskiego pozwoliła setbolowi przejść na polską stronę boiska (22:21). Nerwy w końcówce lepiej opanowali jednak przeciwnicy, a partię zakończył blok na Łysikowskim.

Drugą odsłonę polska dwójka rozpoczęła od prowadzenia (3:1), a w jego utrzymaniu pomagali sami rywale – popełniając błędy (8:5). W tym secie pomyłek nie brakowało także po polskiej stronie boiska. Do połowy seta biało-czerwoni grali pewnie i skutecznie, po kontrze Łysikowskiego mając cztery punkty nadwyżki (11:7). Wtedy grę przerwali rywale, a po czasie broniący polskiego został zablokowany i uderzył w aut. W ataku nie popisał się też Paszkowski, co przy kontrze Szwajcarów doprowadziło do wyrównania (13:13). Łysikowski dołożył kolejny błąd, oddając rywalom prowadzenie (13:14). Szwajcarska para nie wypuściła już tej szansy z rąk, cały czas skutecznie grając na siatce. Dwa razy na blok rywali nadział się Łysikowski, a przeciwnicy prowadzili wtedy 18:15. Biało-czerwoni podjęli jeszcze walkę, ale nie zagrozili swoim rywalom, kończąc mecz przegraną.

W meczu o brąz polska dwójka zmierzy się z reprezentantami Ukrainy Popow/Jemelianczuk. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00.

Breer/Haussner (SUI) – Paszkowski/Łysikowski (POL) 2:0
(24:22, 21:19)