Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Vaduz: Paszkowski i Łysikowski w półfinale

WT Vaduz: Paszkowski i Łysikowski w półfinale

fot. CEV

Mateusz Paszkowski i Mateusz Łysikowski zagrają o medale jednogwiazdkowego turnieju w Vaduz. Polska para w ćwierćfinale pokonała duet Márcio Guadie Ley/Arthur Diego Mariano Lanci z Brazylii.  Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był trzeci set.  O finał biało-czerwoni zagrają z duetem Breer/Haussener ze Szwajcarii.

Już na poczatku meczu Mateusz Paszkowski i Mateusz Łysikowski wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Brazylijczycy jednak nie ustępowali. Wykorzystali przestój w grze biało-czerwonych i odrobili straty. Doszło zatem do zaciętej końcówki, w której więcej zimnej krwi zachowali Márcio Guadie Ley i Arthur Diego Mariano Lanci.Wypuszczona przewaga z poprzedniego seta wyraźnie rozzłościła Paszkowskiego i Łysikowskiego. Z dużym animuszem weszli oni w kolejną partię i z piłki na piłkę przejmowali kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Skuteczna, konsekwentna gra i koncentracja spowodowały, że Brazylijczycy nie byli już w stanie powtórzyć sytuacji z poprzedniego seta, a nawet nawiązać walki.

Swoją dobrą grę Polacy kontynuowali także w tie-breaku. Szybko odskoczyli rywalom, chociaż ci do końca starali się walczyć o zwycięstwo. Biało-czerwoni nie pozwolili jednak wyrwać sobie zwycięstwa.  W niedzielę o 13:00 o finał Mateusz Paszkowski i Mateusz Łysikowski zagrają ze Szwajcarami Florianem Breerem i Yvesem Haussenerem. 

Márcio Gaudie/Arthur BRA [3] – Paszkowski/Łysikowski POL [8] 1:2
(21:19, 12:21, 12:15)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved