Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Vaduz: Mariusz Prudel i Mikołaj Miszczuk z drugim zwycięstwem

WT Vaduz: Mariusz Prudel i Mikołaj Miszczuk z drugim zwycięstwem

Kolejne dobre spotkanie w turnieju cyklu World Tour w Vaduz mają za sobą Mariusz Prudel i Mikołaj Miszczuk. Polska para odniosła drugie zwycięstwo w grupie C. W swoim drugim spotkaniu „Orły” bez straty seta uporały się z rosyjską parą Vladislav Ermilow i Andrey Bolgow.

Od samego początku mecz był bardzo zacięty. Zarówno jedna jak i druga para nie zamierzała odpuścić, toteż wynik regularnie oscylował wokół remisu (7:6). Prowadzenie zmieniało się pomiędzy parami, lecz żadna ze stron nie była w stanie wypracować sobie poważniejszej przewagi (18:18). taki obraz rywalizacji sprawił, że pierwszy set został rozstrzygnięty gra na przewagi, w której więcej zimnej krwi zachowali polscy siatkarze.

W drugiej odsłonie również prowadzona była wyrównana rywalizacja. Z czasem nieco więcej do powiedzenia zaczęli mieć „biało-czerwoni”, zdobywając dwupunktowe prowadzenie (7:5). Rosyjski duet Ermilov i Bolgov szybko jednak znaleźli sposób na przeciwnika, przejmując inicjatywę na boisku (11:10). Od tego momentu długo nikt nie mógł znaleźć sposobu na objęcie prowadzenia. Impas przerwali w końcu Polacy (18:16), którzy do samego końca utrzymali korzystny rezultat do końca spotkania

Prudel/Miszczuk (POL) – Ermilov/Bolgov (RUS) 2:0
(25:23, 21:18)