Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Vaduz: Kłoda i Ceynowa na drugiej pozycji

WT Vaduz: Kłoda i Ceynowa na drugiej pozycji

fot. FIVB

Martyna Kłoda i Agata Ceynowa zajęły drugie miejsce podczas turnieju w Vaduz. W wielkim finale silniejsze od biało-czerwonych okazały się Amerykanki Wheeler/Dykstra.  Brązowy medal zdobyły Greczynki Manavi/Tsopoulou, które zostały pokonane przez Polki w półfinale.  Drugie miejsce to niewątpliwie duży sukces pary Kłoda/Ceynowa.

Początek spotkania finałowego był wyrównany. Obie pary dość skutecznie kończyły swoje akcje. Amerykanki w pewnym momencie wysunęły się jednak na dwupunktowe prowadzenie (7:5), a kilka chwil później kolejne udane akcje dały im już wynik 11:7. Wheeler i Dykstra wydawały się przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami (14:8). W grze Martyny Kłody i Agaty Ceynowej pojawiło się sporo własnych błędów. Do tego rywalki były też skuteczniejsze w ataku (19:11). Ostatecznie Polki zdobyły w tym secie zaledwie 13 oczek.Druga partia rozpoczęła się lepiej dla Amerykanek (0:2). Kolejna dobra akcja dała rywalkom Kłody i Ceynowej wynik 6:3. Polki starały się odrabiać straty, ale jak się okazało bezskutecznie. Wkrótce przegrywały już 7:11. Reprezentantki USA utrzymały swoje prowadzenie, dobra zagrywka pozwoliła biało-czerwonym zbliżyć się na dwa oczka. Udany atak rywalek pozwolił im jednak odbudować przewagę (19:15). Ostatecznie strat Kłoda i Ceynowy już nie odrobiły. Spotkanie zakończył autowy atak Polek.

Ceynowa/Kłoda POL [10] –  Wheeler/Dykstra USA [14] 0:2
(13:21, 17:21)

Brązowy medal zdobyły te, które zostały pokonane przez Martynę Kłodę i Agatę Ceynową w półfinale, czyli Greczynki Manavi/Tsopoulou. W trzech setach pokonały one szwajcarski duet Böbner/Vergé-Dépré. Pierwsze dwa sety to była prawdziwa huśtawka nastrojów. W premierowej odsłonie na piasku w Vaduz rządziły Greczynki, które prezentowały się znakomicie w każdym elemencie. W kolejnej partii role się jednak odwróciły, to Szwajcarki zdominowały boiskowe wydarzenia i ostatecznie doszło do tie-breaka.  W nim walka trwała do samego końca. Ostatecznie lepsze okazały się Greczynki.

Manavi/Tsopoulou GRE [11] – Böbner/Vergé-Dépré Z. SUI [1] 2:1
(21:14, 10:21, 15:13)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved