Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Vaduz: Porażka i zwycięstwo Kłody i Ceynowej

WT Vaduz: Porażka i zwycięstwo Kłody i Ceynowej

Od przegranej swój udział w jednogwiazdkowym turnieju w Vaduz rozpoczęły Martyna Kłoda i Agata Ceynowa. Polska para musiała uznać wyższość duetu z Czech Olivova/Pluharova. Było to jednak bardzo zacięte spotkanie, trwające blisko godzinę. W drugim meczu dnia Polki zmierzyły się z duetem Freiberger/Teufl z Austrii. Tym razem to biało-czerwone schodziły z boiska zwycięskie, pokonując rywalki 2:1.

Już od samego początku w spotkaniu Polek z Czeszkami nie brakowało emocji. Wynik w pierwszym secie często oscylował wokół remisu. Doszło zatem do gry na przewagi, w której więcej zimnej krwi zachowały Olivova i Pluharova.  Również drugi set przyniósł wiele emocji. Cały czas trwała walka o każdą piłkę, o każdy punkt. Tym razem to Ceynowa i Kłoda zachowały się lepiej w końcówce i tym samym o wyniku spotkania miał zadecydować tie-break.

W decydującej partii okazało się, że emocji było najmniej. Para z Czech szybko wypracowała sobie za sprawa udanych akcji kilkupunktowe prowadzenie. Prezentowała się ona lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i tym samym zeszła z piasku jako zwycięzca.

W drugim czwartkowym spotkaniu Polki zmierzyły się z duetem z Austrii – Evą Freiberger i Valerie Teufl. Ten mecz także był zacięty. W pierwszej partii Martyna Kłoda i Agata Ceynowa musiały uznać wyższość rywalek. Austriaczki otworzyły bowiem rywalizację od zwycięstwa 21:16. Nie podłamało to jednak biało-czerwonych, które w drugiej odsłonie przejęły inicjatywę. Tym razem to Polki cieszyły się ze zwycięstwa 21:16, doprowadzając do tie-breaka. Decydująca partia także należała do duetu Kłoda/Ceynowa. Polskie siatkarki wygrały ją 15:12 i to one cieszyły się z awansu do kolejnej rundy turnieju – barażu o 1/8 finału.

Olivova/Pluharova CZE  – Ceynowa/Kłoda POL  2:1
(23:21, 19:21, 15:10)
Freiberger/Teufl AUT – Ceynowa/Kłoda POL 1:2
(21:16, 16:21, 12:15)