Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Tokio: Wojtasik i Kociołek wygrały z Chinkami i grają dalej

WT Tokio: Wojtasik i Kociołek wygrały z Chinkami i grają dalej

Po dwóch porażkach w grupie C turnieju głównego World Tour w Tokio Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek pokonały chińską parę Xue/Wang w dwóch setach. Dzięki tej wygranej biało-czerwone awansowały do dalszych gier z trzeciego miejsca. Wszystko wskazuje na to, że Polki zagrają jako „lucjy loser” o awans do 1/8 finału.

Rywalkami Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w ostatnim meczu grupy C turnieju World Tour w stolicy Japonii były Chen Xue i Xinxin Wang z Chin. Największymi osiągnięciami tej pary w tym roku były 9. miejsca na turniejach w Ostravie, Espinho i Xiamen. Stawką tego spotkania było trzecie miejsce w grupie i awans do dalszych gier – porażka niestety wykluczała z turnieju.

Pierwszy set, zgodnie z oczekiwaniami, był bardzo wyrównany i zacięty. Żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi, a Polki niczym nie ustępowały rywalkom. W końcówce Wojtasik i Kociołek przejęły inicjatywę i mimo pościgu rywalek wygrały po zaciętej walce 21:19. W drugiej partii biało-czerwone całkowicie zdominowały grę. Szybko odskoczyły rywalkom na kilka punktów, a Chinki wyraźnie opadły z sił. Nasze reprezentantki błyskawicznie to wykorzystały, powiększając swoją przewagę i rywalki były już bez szans w tym secie. Polki wygrały bardzo wyraźnie do 10, całe spotkanie 2:0 i awansowały do fazy pucharowej turnieju.