Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Tokio: Turniej już bez Polaków

WT Tokio: Turniej już bez Polaków

W I rundzie turnieju w Tokio przepadły dwie polskie pary. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl w dwóch setach ulegli brazylijskiej parze, Alison/Alvaro Filho. Natomiast Bartosz Łosiak i Piotr Kantor po trzysetowej walce musieli uznać wyższość Holendrów, Brouwer/Meeuwsen.

W pierwszej rundzie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zmierzyli się z Holendrami – Brouwer/Meeusen, z którymi wcześniej w fazie grupowej przegrali Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Drugie starcie lepiej zaczęło się dla pomarańczowych, którzy od początku meczu zaczęli dyktować warunki gry. Biało-czerwoni mieli problemy z kończeniem ataków, a rywale wykorzystywali większość okazji do zdobywania punktów. W efekcie kontrolowali boiskowe wydarzenia, pewnie wygrywając w premierowej odsłonie 21:14.

W drugim secie przebudzili się Polacy, którzy przystąpili do ataku. Szybko odskoczyli od rywali na pięć punktów. Holendrzy próbowali odrabiać straty, ale ta sztuka udała im się tylko częściowo. Wciąż w lepszej sytuacji byli Łosiak i Kantor, którzy kroczyli do tie-breaka. Wprawdzie rywale zbliżyli się do nich jeszcze na dwa oczka, ale na więcej nie było ich stać. Ostatecznie Polacy wygrali 21;18.

Nie poszli jednak za ciosem w tie-breaku. Już na jego początku trzypunktową nadwyżkę zbudowali sobie pomarańczowi. W pewnym momencie prowadzili oni już 10:6, ale Kantor z Łosiakiem zbliżyli się na 9:11. Jednak rywale na więcej im nie pozwolili. W końcówce dyktowali warunki gry. Ostatecznie ta część meczu padła ich łupem 15:10, a porażka sprawiła, że biało-czerwoni pożegnali się z turniejem.

Kantor/Łosiak POL – Brouwer/Meeuwsen NED 1:2
(14:21, 21:18, 10:15)

W I rundzie zagrali także Michał Bryl oraz Grzegorz Fijałek, których rywalami byli Brazylijczycy – Alison/Alvaro Filho. Od początku meczu do ataku ruszyli siatkarze z Ameryki Południowej, którzy szybko odskoczyli od Polaków na dwa oczka. Z biegiem czasu ich przewaga wzrosła do czterech punktów, ale w środkowej fazie seta Bryl i Fijałek doprowadzili do stanu 13:15. To jednak było wszystko, na co było ich stać. W końcówce canarinhos zaprezentowali się skuteczniej, co zaowocowało ich zwycięstwem 21:17.

W drugim secie przebudzili się biało-czerwoni, których skuteczniejsza gra na siatce sprawiła, że odskoczyli od przeciwników na cztery oczka. w kolejnych minutach utrzymywali prowadzenie, ale z biegiem czasu Brazylijczycy zaczęli odrabiać straty aż doprowadzili do remisu. Walka cios za cios trwała w najlepsze. Przy stanie 17:17 zanosiło się na zaciętą końcówkę, ale ją zdominowali siatkarze z Ameryki Południowej. Zwyciężyli oni 21:17, eliminując Polaków z turnieju.

Fijałek/Bryl POL – Alison/Alvaro Filho BRA 0:2
(17:21, 17:21)