Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Tokio: Porażka Polek w I rundzie

WT Tokio: Porażka Polek w I rundzie

Na I rundzie swoje zmagania w turnieju z cyklu World Tour odbywającym się w Tokio zakończyły Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik. Biało-czerwone musiały uznać wyższość Chinek – Xinyi Xia/Fan Wang, z którymi przegrały w dwóch setach.

W turnieju głównym w Tokio w rywalizacji kobiet brała udział tylko jedna polska para – Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek. Biało-czerwone rzutem na taśmę awansowały do I rundy, bowiem na koniec fazy grupowej w dwóch setach rozprawiły się z rywalkami z Chin. Los sprawił, że w I rundzie play-off czekała ich kolejna konfrontacja z chińskim duetem, tym razem z parą Xinyi Xia/ Fan Wang. Na początku meczu biało-czerwone dotrzymywały kroku Azjatkom, ale z biegiem czasu rywalki zaczęły przejmować inicjatywę na boisku. zbudowały sobie kilkupunktową przewagę, a krótkotrwałe zrywy Kociołek i Wojtasik nie pozwalały im wrócić do gry. W kluczowych momentach Azjatki popełniały mniej błędów i grały skuteczniej na siatce, co przełożyło się na ich zwycięstwo w premierowej odsłonie 21:16.

W drugiej partii Chinki poszły za ciosem. Nie zamierzały oddawać inicjatywy na piasku Polkom, a te nie miały siatkarskich argumentów, by przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Szybko musiały odrabiać straty, a z każdą kolejną przegraną akcją ich sytuacja robiła się coraz trudniejsza. Azjatki grały pewniej, a biało-czerwone nie potrafiły zdobywać punktów seriami. Nie odwróciły więc losów tego seta. Ostatecznie padł on łupem przeciwniczek 21:15, co sprawiło, że Kociołek i Wojtasik zakończyły swoją rywalizację na turnieju w Tokio.

Kociołek/Wojtasik POL – Xia/Wang CHN 0:2
(16:21, 15:21)