Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Tokio: Fijałek i Bryl z dwoma zwycięstwami

WT Tokio: Fijałek i Bryl z dwoma zwycięstwami

fot. fivb-org

W Tokio rozpoczęła się faza grupowa turnieju głównego czterogwiazdkowych zawodów World Tour. W rozgrywkach mężczyzn uczestniczą dwie polskie pary. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl rozegrali już dwa mecze i w obu schodzili z boiska zwycięscy. W pierwszym meczu porażkę zanotowali Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, ale w kolejnym zagrali już dużo lepiej i po dość łatwym meczu pokonali duet gospodarzy.

Para Grzegorz Fijałek i Michał Bryl dobrze rozpoczęła zawody cyklu World Tour w Tokio. W swoim pierwszym meczu Polacy pokonali gospodarzy Gottsu i Shiratoriego, choć nie był to łatwy mecz, pomimo tego, że dla Japończyków mecz ten był debiutem w zawodach World Tour. Pierwszego seta na przewagi wygrali reprezentanci Kraju Kwitnącej Wiśni 23:21. Szczęśliwie kolejne dwie partie wygrali Polacy, choć przeciwnicy nadal nie odpuszczali i biało-czerwoni musieli być czujni przez cały czas. Najbardziej emocjonujący był tie-break, wygrany przez Fijałka i Bryla na przewagi.Drugi mecz Fijałek i Bryl grali przeciwko doświadczonej parze z Kanady – Pedlow/Schachter. Siatkarze z Ameryki Północnej przegrali swój pierwszy mecz w grupie z Holendrami Brouwerem i Meeuwsenem w dwóch setach. To starcie miało podobny przebieg do pierwszego spotkania rozegranego przez polską parę. Sety były znacznie mniej zacięte, ale Polacy musieli odrabiać stratę z pierwszej odsłony, którą gładko wygrali Kanadyjczycy 21:14. Drugi i trzeci set to wiele lepsze gra Grzegorza Fijałka i Michała Bryla oraz zwycięstwa 21:15 oraz 15:5.

W piątek polska para zagra mecz o pierwsze miejsce w grupie przeciw holenderskiej parze Brouwer/Meeuwsen.

grupa D:
Fijałek/Bryl (POL) – Gottsu/Shiratori (JPN) 2:1
(21:23, 21:18, 16:14)
Fijałek/Bryl (POL) – Pedlow/Schachter (CAN) 2:1
(14:21, 21:15, 15:5)

Nieco gorzej od swoich kolegów poradziła sobie druga polska para. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali pierwszy mecz przeciw Niemcom Ehlersowi i Flüggenowi 0:2. Polacy źle weszli w mecz, Niemcy w pierwszej odsłonie dominowali w każdym siatkarskim elemencie. W drugiej partii gra polskiej dwójki nieco się zazębiła, jednak bardzo wyrównaną i emocjonującą końcówkę wygrali Ehler/Flügger.

Dużo lepiej Kantorowi i Łosiakowi poszło drugie spotkanie przeciwko gospodarzom – parze Nishimura/Shibata, którzy uprzednio przegrali – również w dwóch setach – z Brazylijczykami Andre/George. Polacy wygrali  z Japończykami  21:11 oraz 21:16. Rywal był znacznie mniej wymagający nie poprzedni, Polacy zagrali pewnie, tak jak na faworytów przystało i zachowali szansę na awans do dalszej fazy turnieju.

W piątek przed drugą z biało-czerwonych par decydujący mecz o wyjściu z grupy przeciw wcześniej wspomnianej parze z Brazylii, która pierwszy dzień rywalizacji zakończyła z kompletem zwycięstw.

grupa C:
Kantor/Łosiak (POL) – Ehlers/Flüggen (GER) 0:2
(12:21, 27:29)
Kantor/Łosiak (POL) – Nishimura/Shibata (JPN) 2:0
(21:11, 21:16)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved