Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Tangshan: Zwycięstwo Polek, ale awansu brak

WT Tangshan: Zwycięstwo Polek, ale awansu brak

W drugim meczu grupowym World Tour w Tangshan Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz pokonały w dwóch setach reprezentantki Chin i zajęły trzecie miejsce w swojej grupie. Niestety, nie wystarczyło to do awansu do 1/8 finału. Polki przez wysoko przegrane sety w pierwszym meczu nie znalazły się w najlepszej czwórce zespołów z trzecich miejsc i pożegnały się już z turniejem.

Reprezentantki Polki po porażce w pierwszym meczu grupowym z rywalkami z Czech w drugim meczu walczyły o awans do 1/8 finału i pozostanie w turnieju. Nie wystarczyło tylko tego meczu wygrać, ale trzeba było wygrać go wysoko, bowiem tylko cztery z sześciu zespołów z trzecich miejsc w grupach mogło wywalczyć awans do fazy pucharowej.

Rywalkami Moniki Brzostek i Aleksandry Wachowicz były Chinki Shuting Cao i Jie Dong. Już pierwszy set pokazał, że nie bezie to łatwe spotkanie dla naszych zawodniczek. Polki grały uważnie, ale reprezentantki gospodarzy cały czas deptały im po piętach i nie pozwalały wypracować większej przewagi. Ostatecznie biało-czerwone wygrały pierwszego seta do 19. Biorąc pod uwagę, że w pierwszym meczu przegrywały sety do 13 i 13 nie zwiastowało to nic dobrego.

W drugiej partii nasze siatkarki nie pozwoliły już rywalkom rozwinąć skrzydeł. Szybko wypracowały sobie przewagę i cały czas ją powiększały. Bezradne Chinki nie były w stanie wiele zrobić i tylko przyglądały się uciekającym Polkom. Brzostek i Wachowicz wygrały tego seta do 10 i całe spotkanie 2:0, a potem w ruch poszły… kalkulatory.

Okazało się, że wśród czterech zespołów z 3. miejsc które już zakończyły zmagania grupowe Polki są na… czwartym, ostatnim miejscu dającym awans. Wszystko zależało od dwóch nierozegranych jeszcze spotkań. Już wynik pierwszego dał rozstrzygnięcie, zwyciężczynie miały lepszy bilans małych punktów od naszych zawodniczek, co oznacza, że Polki pożegnają się z turniejem w chińskim Tangshan.