Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Tangshan: Słaby występ Brzostek i Wachowicz

WT Tangshan: Słaby występ Brzostek i Wachowicz

fot. fivb-org

Od porażki z rywalkami z Czech rozpoczęły turniej główny w chińskim Tangshan Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz. Polki przegrały wyraźnie po słabej grze i jeszcze w piątek walczyć będą o pozostanie w turnieju z reprezentantkami gospodyń. W przypadku zwycięstwa mają szansę awansować do fazy pucharowej, porażka w drugim spotkaniu wykluczy już biało-czerwone z turnieju.

Aleksandra Wachowicz i Monika Brzostek są jedyną polską parą w turnieju głównym World Tour w chińskim Tangshan po tym, jak w kwalifikacjach przepadły Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska. Biało-czerwone trafiły do grupy E, gdzie ich pierwszymi rywalkami były Michaela Kubickova i Michala Kvapilova z Czech. Największymi osiągnięciami Czeszek w tym roku były 9. miejsca na turniejach w Phnom Penh, Sydney i Aydin, ostatnio Czeszki w Ostravie odpadły w pierwszej rundzie pucharowej.Nasze siatkarki zaczęły ten mecz źle i z każdą kolejną piłką przekonywały się, że tego dnia Czeszki są po prostu lepsze. Przewaga rywalek rosła, biało-czerwone próbowały ją odrabiać, ale nic im nie wychodziło. Kvapilova i Kubickova wygrały pierwszego seta pewnie i wysoko 21:13, a Polki miały nadzieje na lepszy wynik i przede wszystkim grę w drugiej partii.

W niej jednak sytuacja wyglądała podobnie. Czeszki szybko odskoczyły, a Wachowicz i Brzostek próbowały odnaleźć swoją grę. Liczba błędów własnych nie pozwalała jednak Polkom na dogonienie rywalek i nawiązanie wyrównanej walki. Przeciwniczki znów wygrały wysoko, ponownie do 13 i całe spotkanie padło łupem Czeszek. Nasze reprezentantki jeszcze w piątek zmierzą się z chińską parą Sh.T. Cao/J.Dong, a stawką tego meczu będzie wyjście z grupy i dalsza gra w turnieju.

grupa E:
Kvapilova/Kubickova CZE – Brzostek/Wachowicz POL 2:0
(21:13, 21:13)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved