Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Tangshan: Gruszczyńska i Gromadowska odpadły w kwalifikacjach

WT Tangshan: Gruszczyńska i Gromadowska odpadły w kwalifikacjach

Po dobrym występie przed tygodniem w Nantongu tym razem Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska nie przebrnęły przez kwalifikacje. Polki przegrały w II rundzie z japońską parą Ishitsubo/Shiba w dwóch setach i odpadły z rywalizacji. W rozpoczynającym się w piątek turnieju głównym nasz kraj reprezentować będą Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz.

Aleksandra Gromadowska i Jagoda Gruszczyńska po świetnym występie przed tygodniem w chińskim Nantongu, gdzie zaczynając od kwalifikacji zajęły wysokie, czwarte miejsce w turnieju głównym, liczyły na kolejny sukces w Tangshan. Tu również musiały przebijać się przez kwalifikacje, ale w I rundzie dostały wolny los.

W drugiej rundzie w meczu bezpośrednio decydującym o awansie do turnieju głównego ich rywalkami były Satono Ishitsubo i Asami Shiba z Japonii. Szybko okazało się, że to groźne rywalki, które nie oddadzą łatwo pola. Japonki przed tygodniem triumfowały w słabo obsadzony jednogwiazdkowym turnieju na Filipinach i liczyły na kolejny sukces w Chinach.

Pierwszy set miał niezwykle wyrównany przebieg, ale Azjatki niemal cały czas były o krok przed naszymi zawodniczkami. W końcówce nie udało się Polkom przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i przegrały minimalnie 19:21. Również druga partia to walka punkt za punkt. Wynik często oscylował wokół remisu i żadnej z par nie udało się odskoczyć rywalkom na bezpieczną odległość. W końcówce o zwycięstwie decydowała walka na przewagi i gdy wydawało się, że biało-czerwone jednak doprowadzą do tie-breaka, znów lepsze okazały się Japonki. Wygrały 23:21 i 2:0 w całym spotkaniu, co dało im awans do turnieju głównego.

Aleksandra Gromadowska i Jagoda Gruszczyńska zakończyły więc tym meczem swoją przygodę z turniejem w Tangshan. W rozpoczynającym się w piątek turnieju głównym nasz kraj reprezentować będą Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz.