Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Sydney: Polki awansowały do 1/8 finału

WT Sydney: Polki awansowały do 1/8 finału

fot. CEV

Katarzyna Kociołek i Aleksandra Gromadowska przebrnęły przez kwalifikacje do turnieju głównego World Tour w Sydney. W rozgrywkach grupowych Polki wygrały jeden mecz i jeden przegrały, awansując tym samym do 1/8 finału. W turnieju męskim Szymon Trałka i Tomasz Gortych odpadli w kwalifikacjach i szybko pożegnali się z turniejem.

W Australii Polskę reprezentowała jedna para męska. Szymon Trałka i Tomasz Gortych w kwalifikacjach wylosowali japońską parę Takumi Takahashi/Jumpei Ikeda. Jak się okazało, była to przeszkoda nie do przejścia. Pierwszego seta Polacy przegrali 15:21, w drugim postawili rywalom poprzeczkę o wiele wyżej. Biało-czerwoni mieli nawet swoje szanse na doprowadzenie do tie-breaka, ale w końcówce przegrali jednak do 19 i pożegnali się z turniejem.kwalifikacje:
Takahashi/Ikeda (JPN) – Trałka/Gortych 2:0
(21:15, 21:19)

Dużo lepiej w Sydney radzą sobie Aleksandra Gromadowska i Katarzyna Kociołek. Polki w kwalifikacjach zmierzyły się z Melissą Ruru i Danielle Quigley z Nowej Zelandii. Nasze reprezentantki wygrały to spotkanie w setach do 15 i 17 i pewnie awansowały do fazy grupowej. W I rundzie kwalifikacji Jagoda Gruszczyńska i Agata Ceynowa pokonały egzotyczną parę z Papui Nowej Gwinei, nie dając rywalkom zbyt wielu szans. W II rundzie kwalifikacji nasze reprezentantki trafiły jednak na Tjasę Jancar i Tjasę Kotnik ze Słowenii. Tym razem to rywalki były stroną dominującą i rozbiły nasze zawodniczki w pierwszym secie do 10. W drugiej partii Gruszczyńska i Ceynowa walczyły, ale przegrały do 18 i odpadły z turnieju.

W grupie F pierwszymi rywalkami Kociołek i Gromadowskiej były Megumi Murakami i Miki Ishii z Japonii. W pierwszym secie rywalki walczyły bardzo ambitnie, jednak Polki kontrolowały przebieg gry i spokojnie, chociaż nie bez wysiłku, wygrały do 17. W drugiej partii przewaga biało-czerwonych była już bezdyskusyjna. Monika i Katarzyna wygrały wysoko do 13, zapewniając sobie awans od fazy grupowej.

W meczu o pierwsze miejsce w grupie nasze reprezentantki walczyły z Kathariną Schützenhöfer i Leną Plesiutschnig z Austrii. Rywalki w pierwszym secie zdominowały wydarzenia na boisku i Polki zupełnie nie mogły się odnaleźć. W konsekwencji przegrały bardzo wyraźnie do 12. W drugiej partii Kociołek i Gromadowska wróciły już do swojej gry i nawiązały wyrównaną walkę z Austriaczkami. Do zwycięstwa jednak niestety czegoś zabrakło, końcówka należała do rywalek i to one po wygranej do 18 zajęły pierwsze miejsce w grupie.

W nocy z piątku na sobotę polskiego czasu Polki walczyć będą o awans do ćwierćfinału turnieju.

kwalifikacje:
I runda:
Gruszczyńska/Ceynowa (POL) – Bae/Walo (PNG) 2:0
(21:4, 21:11)

II runda:
Gruszczyńka/Ceynowa (POL) – Jancar/Kotnik (SLO) 0:2
(10:21, 18:21)
Gromadowska/Kociołek (POL) – Ruru/Quigley (NZL) 2:0
(21:15, 21:17)

grupa F:
Murukami/Ishii (JPN) – Gromadowska/Kociołek (POL) 0:2
(17:21, 13:21)
Schützenhöfer/Plesiutschnig (AUT) – Gromadowska/Kociołek (POL) 2:0
(21:12, 21:18)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved