Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Sydney: Polacy odpadli z turnieju

WT Sydney: Polacy odpadli z turnieju

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz nie zaliczą do udanych swojego udziały w turnieju głównym World Tour w Sydney. Polacy po porażce w pierwszym meczu w grupie również w drugim decydującym o dalszej grze musieli uznać wyższość rywali. Biało-czerwoni przegrali po dwóch zaciętych setach z japońską parą Takahashi/Hasegawa i pożegnali się już z turniejem.

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz to jedyna męska para, która reprezentowała nasz kraj w turnieju głównym w Sydney. Polacy trafili do grupy C i już w pierwszym meczu przegrali w dwóch setach z rywalami z Rosji. To oznaczało, że w drugim meczu z parą z Japonii nasi siatkarze będą walczyli o pozostanie w turnieju.

Ich rywalami byli Takumi Takahashi i Yoshiumi Hasegawa. Już pierwszy set pokazał, że nie będzie to łatwy przeciwnik, zwłaszcza na tym etapie przygotowań do sezonu. Japończycy pokazali się z dobrej strony i po zaciętej walce rozstrzygnęli końcówkę seta na swoją korzyść, pokonując biało-czerwonych 21:19.

W drugim secie Rudol i Szałankiewicz walczyli o wygraną do samego końca. Zabrakło naprawdę niewiele, rywale znów byli lepsi w ostatnich piłkach i wygrali tę partię na przewagi 22:20. To oznaczało koniec meczu i koniec udziału biało-czerwonych w australijskim turnieju.