Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Siofok: Korycki i Chiniewicz w turnieju głównym

WT Siofok: Korycki i Chiniewicz w turnieju głównym

Udanie przez kwalifikacje do turnieju głównego World Tour w węgierskim Siofok przebrnęli Martin Chiniewicz i Michał Korycki. Po pokonaniu w pierwszej rundzie Czechów Jakuba Gali i Davida Kufy w kolejnej rywalami biało-czerwonych byli reprezentanci RPA. Polacy rozprawili się z nimi w dwóch setach i w piątek rozpoczną grę w turnieju głównym.

W II rundzie kwalifikacji do turnieju głównego Martin Chiniewicz i Michał Korycki mierzyli się z duetem Jamaine Naidoo/Leo Williams z Republiki Południowej Afryki. Pierwszą partię Polacy wygrali z czteropunktową nadwyżką. W drugiej odsłonie gra była już bardziej wyrównana. Losy seta rozstrzygnęła bowiem gra na przewagi. Ostatecznie szczęście znów sprzyjało biało-czerwonym, którzy wygrali drugą partię 22:20 i mogli cieszyć się z awansu do turnieju głównego. Polska ekipa zagra w grupie C, w której są także duety: Pokeršnik/Bozenk ze Słowenii, Nishimura/Hatabe z Japonii oraz Hajós/Stréli z Węgier.

W turnieju głównym zagra też inna polska para, Mateusz Paszkowski i Mateusz Łysakowski, którzy nie musieli przechodzić przez eliminacje.