Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Siofok: Ceynowa i Kłoda rozpoczęły od wygranej

WT Siofok: Ceynowa i Kłoda rozpoczęły od wygranej

Agata Ceynowa i Martyna Kłoda reprezentują Polskę w turnieju głównym World Tour w węgierskim Siofok. W pierwszym meczu grupy B nad Balatonem nasze siatkarki pokonały w dwóch setach węgierską parę Dénesi/Györi. Tym samym jeszcze dziś biało-czerwone walczyć będą o pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do ćwierćfinału.

Agata Ceynowa i Martyna Kłoda to jedyna nasza żeńska para grająca w turnieju głównym World Tour w węgierskim Siofok. Polki trafiły do grupy B i w pierwszym meczu zmierzyły się z reprezentującymi gospodarzy Brigittą Dénesi i Panną Györi. Srebrne medalistki z turnieju w Vaduz są w Siofok rozstawione z numerem 2 i były zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Polki już na samym początku meczu udowodniły, że są zespołem dojrzalszym i lepszym. Szybko odskoczyły rywalkom i w pełni kontrolowały wydarzenia na boisku. Przewaga Kłody i Ceynowej rosła i nasze siatkarki pewnie wygrały pierwszego seta 21:12.

Podobnie wyglądała druga partia tego meczu. Biało-czerwone szybko uzyskały przewagę, którą w miarę upływu czasu powiększały. Węgierki wyraźnie odstawały od rywalek technicznie i motorycznie, nie były w stanie nawiązać z nimi wyrównanej walki. Polki ponownie wygrały wysoko, tym razem do 13 i całe spotkanie 2:0.

Jeszcze w piątek Agata i Martyna zagrają o pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do ćwierćfinału turnieju. Ich rywalkami będzie słoweńska para Lovsin N./Lovsin T.