Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Salalah: W „polskim” meczu górą Janiak i Ilewicz

WT Salalah: W „polskim” meczu górą Janiak i Ilewicz

fot. FIVB

W poniedziałek doszło do polskiej konfrontacji w jednogwiazdkowym turnieju z cyklu World Tour, który odbywa się w Salalah. Piotr Janiak i Piotr Ilewicz pokonali w trzech setach duet Piotr Groszek i Michał Witkoś, meldując się w ćwierćfinale. W nim na ich drodze staną Sebastian Kaczmarek oraz Adrian Zdebel.

W czołowej dwunastce jednogwiazdkowego turnieju w Salalah znalazły się trzy polskie pary, ale los tak sprawił, że dwie z nich zmierzyły się w bratobójczym pojedynku. W walce o awans do kolejnej rundy po obu stronach siatki stanęli Piotr Janiak i Piotr Ilewicz oraz Piotr Groszek i Michał Witkoś. Od początku meczu ton wydarzeniom na piasku narzuciła pierwsza z polskich par, która skuteczniej grała na siatce oraz w polu serwisowym. Z kolei Groszek i Witkoś popełniali sporo błędów, byli nieskuteczni w ataku, co sprawiło, że błyskawicznie rywale odskoczyli na kilka oczek. z każdą kolejną akcją ich przewaga była coraz większa, a drugi z duetów miał niewiele do powiedzenia. Ostatecznie przegrał premierową odsłonę 13:21.W drugim secie nie pozwolił jednak rozpędzić się przeciwnikom, a sam coraz częściej dochodził do głosu. Po drugiej stronie siatki spadła skuteczność w ataku, a wynik nie tylko oscylował wokół remisu, ale coraz częściej to Groszek i Witkoś udanie kończyli akcje. Janiak z Ilewiczem próbowali jeszcze doprowadzić do zaciętej końcówki, ale ostatecznie w drugiej partii udało im się zdobyć tylko 18 oczek, stąd też o losach meczu musiał zadecydować tie-break. W nim obie pary walczyły cios za cios, ale z biegiem czasu inicjatywę na piasku zaczęli przejmować Janiak i Ilewicz, którzy byli coraz bliżej sukcesu. W końcówce nie zadrżała im ręka w kluczowych akcjach, dzięki czemu ostatecznie triumfowali 15:12 i awansowali do kolejnej rundy zmagań.

W ćwierćfinale dojdzie do kolejnego „polskiego” pojedynku, bowiem Piotr Janiak i Piotr Ilewicz zmierzą się z Sebastianem Kaczmarkiem oraz Adrianem Zdeblem.

Groszek/Witkoś POL – Janiak/Ilewicz POL 1:2
(13:21, 21:18, 12:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved