Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Salalah: Polska para przegrała w kwalifikacjach

WT Salalah: Polska para przegrała w kwalifikacjach

fot. FIVB

W kwalifikacjach do jednogwiazdkowego turnieju World Tour w Omanie wystartowali Piotr Groszek i Michał Witkoś. Nie powiodło im się najlepiej, bowiem przegrali w dwóch szybkich setach z rywalami z Iranu i powinni już zakończyć swoją przygodę w Salalah, jednak… zagrają w turnieju głównym jako „lucky loosers”. W rozpoczynającym się w niedzielę turnieju głównym wystąpią dwie inne pary z Polski.

Do jednogwiazdkowego turnieju World Tour w nieco egzotycznym miejscu jakim jest Salalah w Omanie zgłosiły się aż trzy pary z Polski. Adrian Sdebel i Sebastian Kaczmarek oraz Piotr Janiak i Piotr Ilewicz zainaugurują zmagania od turnieju głównego, który rozpocznie się w niedzielę. W sobotnich kwalifikacjach wystąpili Piotr Groszek i Michał Witkoś. Ich rywalami w walce o awans byli siatkarze z Iranu – Amir Shoushtarizadeh i Mohammad Sadeghi Malati.Polacy bardzo szybko i boleśnie przekonali się, że turnieje World Tour to jeszcze zbyt wysokie progi dla nich. Rywale od samego początku przejęli inicjatywę, będąc lepszą drużyną w każdym elemencie. Biało-czerwoni próbowali gonić Irańczyków, ale ich starania były bezowocne i przegrali pierwszego seta wysoko do 14.

W drugiej partii gra wyglądała bardzo podobnie. To reprezentanci Iranu byli stroną przeważającą i dyktowali warunki gry, a bezradni Polacy często mogli się tylko przyglądać ich dobrej grze. Liczne błędy i skuteczna gra rywali spowodowały, że biało-czerwoni przegrali drugiego seta do 13 i przegrali mecz 0:2. Okazało się jednak, że mimo porażki Witkoś i Grosze zagrają w turnieju głównym jako „lucky loosers”.

I runda kwalifikacji:
Groszek/Witkoś POL – A.Shoushtarizadeh/M. Sadeghi IRN 0:2
(14:21, 13:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved