Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Salalah: Polacy z brązowymi medalami, Duńczycy najlepsi

WT Salalah: Polacy z brązowymi medalami, Duńczycy najlepsi

fot. FIVB

Piotr Janiak i Piotr Ilewicz stanęli na najniższym stopniu podium turnieju World Tour w Omanie. W meczu decydującym o brązowym medalu biało-czerwoni wygrali po tie-breaku z reprezentującą gospodarzy para Mazin/Nouh. Złote medali odebrali Daniel Thomsen i Morten Overgaard z Danii , którzy w finale również po tie-breaku wygrali z inną omańską parą Ahmed/Haitham.

Po przegranym półfinale z inną parą z Omanu Piotr Ilewicz i Piotr Janiak w meczu o trzecie miejsce w jednogwiazdkowym turnieju World Tour w Salalah zmierzyli się z reprezentującymi gospodarzy Mazinem Alhashmim i Nouhem Al-Jalbubim.Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla biało-czerwonych. Polacy w pierwszym secie dyktowali warunki gry i mieli cały czas przewagę nad rywalami, w efekcie wygrali tę partię 21:15. Ich gra niestety załamała się w następnej odsłonie. Tym razem to gospodarze dominowali na boisku i szybko powiększali swoją przewagę. Nasi siatkarze byli w tej partii bezradni wobec dobrej gry Omańczyków i przegrali wysoko i zdecydowanie do 12.

O brązowym medalu miał więc rozstrzygnąć tie-break, który przebiegał po myśli reprezentantów Polski. Ilewicz i Janiak szybko odskoczyli rywalom i nie dali się już dogonić do końca spotkania. Biało-czerwoni wygrali decydującą partię 15:9 i dzięki temu stanęli na najniższym stopniu podium turnieju w Salalah.

W meczu finałowym zmierzyli się Daniel Thomsen i Morten Overgaard z Danii i reprezentujący Oman Ahmed Alhousni i Haitham Alshereiqi. Pierwszy set był niezwykle zacięty, a lepsi po walce na przewagi (23:21) okazali się gospodarze. Duńczycy wrócili do gry w drugiej partii, rozbijając rywali wysoko do 11. Tie-break meczu finałowego również należał do Thomsena i Overgaarda, którzy wygrali 15:9 i tym samym okazali się najlepszą parą na turnieju w Salalah.

mecz o 3. miejsce:
Mazin/Nouh OMA – Janiak/Ilewicz POL 1:2
(15:21, 21:12, 9:15)

finał:
Thomsen/Overgaard DEN – Ahmed/Haitham OMA 2:1
(21:23, 21:11, 15:9)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved