Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Salalah: Polacy z brązowymi medalami, Duńczycy najlepsi

WT Salalah: Polacy z brązowymi medalami, Duńczycy najlepsi

Piotr Janiak i Piotr Ilewicz stanęli na najniższym stopniu podium turnieju World Tour w Omanie. W meczu decydującym o brązowym medalu biało-czerwoni wygrali po tie-breaku z reprezentującą gospodarzy para Mazin/Nouh. Złote medali odebrali Daniel Thomsen i Morten Overgaard z Danii , którzy w finale również po tie-breaku wygrali z inną omańską parą Ahmed/Haitham.

Po przegranym półfinale z inną parą z Omanu Piotr Ilewicz i Piotr Janiak w meczu o trzecie miejsce w jednogwiazdkowym turnieju World Tour w Salalah zmierzyli się z reprezentującymi gospodarzy Mazinem Alhashmim i Nouhem Al-Jalbubim.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla biało-czerwonych. Polacy w pierwszym secie dyktowali warunki gry i mieli cały czas przewagę nad rywalami, w efekcie wygrali tę partię 21:15. Ich gra niestety załamała się w następnej odsłonie. Tym razem to gospodarze dominowali na boisku i szybko powiększali swoją przewagę. Nasi siatkarze byli w tej partii bezradni wobec dobrej gry Omańczyków i przegrali wysoko i zdecydowanie do 12.

O brązowym medalu miał więc rozstrzygnąć tie-break, który przebiegał po myśli reprezentantów Polski. Ilewicz i Janiak szybko odskoczyli rywalom i nie dali się już dogonić do końca spotkania. Biało-czerwoni wygrali decydującą partię 15:9 i dzięki temu stanęli na najniższym stopniu podium turnieju w Salalah.

W meczu finałowym zmierzyli się Daniel Thomsen i Morten Overgaard z Danii i reprezentujący Oman Ahmed Alhousni i Haitham Alshereiqi. Pierwszy set był niezwykle zacięty, a lepsi po walce na przewagi (23:21) okazali się gospodarze. Duńczycy wrócili do gry w drugiej partii, rozbijając rywali wysoko do 11. Tie-break meczu finałowego również należał do Thomsena i Overgaarda, którzy wygrali 15:9 i tym samym okazali się najlepszą parą na turnieju w Salalah.