Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Salalah: Dwie wygrane pary Sdebel/Kaczmarek

WT Salalah: Dwie wygrane pary Sdebel/Kaczmarek

fot. fivb-org

W sumie pięć spotkań rozegrały trzy polskie pary w niedzielnych rozgrywkach jednogwiazdkowego turnieju World Tour w Salalah. W zawodach toczących się w Omanie startują duety: Janiak/Ilewicz, Sdebel/Kaczmarek i Groszek/Witkoś. Z bilansem dwóch wygranych dzień w Salalah zamknęli Adrian Sdebel i Sebastian Kaczmarek.

Dwa starcia mają za sobą w niedzielę Adrian Sdebel i Sebastian Kaczmarek. W pierwszym meczu Polacy bez większych problemów pokonali irański duet Shoushtarizadeh/Sadeghi. Biało-czerwoni udanie weszli w mecz, wykorzystywali nieskończone zagrania rywali, wywierając też na nich presję swoimi uderzeniami i grą na siatce. W drugiej odsłonie Irańczycy zapisali na koncie kilka całkiem niezłych akcji, jednak Polacy byli i tak wyraźnie lepsi, kończąc spotkanie. Drugi mecz polskiej pary nie należał do łatwych. Biało-czerwoni nie zaczęli go najlepiej, pozwalając rywalom z Kazachstanu narzucić ich tempo gry. Polacy grali nieskutecznie, a set zakończył się dość szybko. Chwila oddechu pozwoliła Sdebelowi i Kaczmarowki wyjść na drugą odsłonę z nową energią, co widoczne było w ich grze. Babiczew i Aleinik tylko krótkimi momentami byli w stanie grać swoją dobrą grę, a przewaga Polaków była coraz bardziej widoczna. W tie-breaku również lepsi, choć nieznacznie okazała się para z Polski, zapisując na swoim koncie drugie zwycięstwo tego dnia.Sdebel/Kaczmarek (POL) – Shoushtarizadeh/Sadeghi (IRI) 2:0
(21:14, 21:18)

Sdebel/Kaczmarek (POL) – Babiczew/Aleinik (KAZ) 2:1
(13:21, 21:15, 15:13)

Para Groszek/Witkoś rozegrała w niedzielę również dwa spotkania w grupie. W pierwszym meczu Piotr Groszek i Michał Witkoś zmierzyli się z reprezentantami gospodarzy – duetem Mazin/Nouh. Polska dwójka wygrała pierwszą odsłonę na przewagi, choć do nerwowej końcówki doprowadziła trochę na własne życzenie. Para z Omanu dużo mocniej przycisnęła biało-czerwonych w kolejnym secie, Groszek i Witkoś nie radzili sobie też z własną grą, co sprawiło, że partia dość łatwo padła łupem siatkarzy z Omanu. W tie-breaku Polacy, którzy grę w turnieju rozpoczęli od kwalifikacji, nie pozwolili sobie na przestoje, wygrywając cały mecz. W drugim spotkaniu polska dwójka musiała już uznać wyższość Duńczyków Thomsen/Overgaard. Spotkanie zakończyło się w dwóch partiach i choć w pierwszej biało-czerwoni mieli jeszcze pewne szanse na odwrócenie wyniku, tak  w drugiej od początku prym na boisku wiedli rywale.

Nouh/Mazin (OMA) – Groszek/Witkoś (POL) 1:2
(21:23, 21:12, 11:15)

Groszek/Witkos (POL) – Thomsen/Overgaard (DEN) 0:2
(19:21, 11:21)

Jednym meczem niedzielne zmagania zakończyli Piotr Janiak i Piotr Ilewicz. Polska dwójka przegrała w nim z reprezentantami Omanu Ahmed/Haitham w dwóch setach. Po zupełnie nieudanym pierwszym secie, Polakom udało się nawiązać walkę w kolejnym. Duet znad Wisły nie wykorzystywał jednak swoich szans, gospodarze poszli za ciosem i zamknęli mecz w dwóch partiach. Kolejne spotkanie Janiak i Ilewicz zagrają w poniedziałek rano.

Ahmed/Haitham (OMA) – Janiak/Ilewicz (POL) 2:0
(21:11, 21:18)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved