Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Rio: Kantor i Łosiak awansowali do ćwierćfinału

WT Rio: Kantor i Łosiak awansowali do ćwierćfinału

Ze zmiennym szczęściem wystąpiły dwie polskie pary w II rundzie turnieju w Rio de Janeiro. Kantor/Łosiak pokonali austriacki duet Doppler/Horst i tym samym awansowali do ćwierćfinału. Ta sztuka nie udała się natomiast parze Prudel/Kujawiak.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak mierzyli się w 1/8 finału z Austriakami Doppler/Horst. Polacy dość pewnie pokonali swoich przeciwników w dwóch setach i tym samym awansowali do ćwierćfinału turnieju w Rio de Janeiro. Pierwszy set to walka punkt za punkt, dopiero w końcówce biało-czerwonym udało się odskoczyć na kilka punktów, co okazało się kluczowe w tej partii. Ostatecznie polski duet wygrał do 17. W drugiej i jak się później okazało ostatniej odsłonie tego spotkania Polacy dominowali już dużo wyraźniej na boisku. Ich przewaga była bezapelacyjna, zwyciężyli oni do 12 i w całym meczu 2:0. Biało-czerwoni w ćwierćfinale zmierzą się z Amerykanami Hyden/Doherty.

Doppler/Horst – Kantor/Łosiak 0:2
(17:21, 12:21)

Mniej szczęścia miały drugi duet z Polski, który rywalizował z Brazylijczykami Alison/Bruno Schmidt. Pierwsza partia to wyraźna przewaga gospodarzy tego spotkania. Biało-czerwoni bowiem nie mieli zbyt wiele do powiedzenia i ostatecznie przegrali do 11. W drugim secie polska para zmobilizowała się i walczyła do samego końca. Jednak w końcówce brazylijski duet włączył piąty bieg i wygrał do 18. Tym samym oznacza to, że Prudel/Kujawiak zajęli w tym turnieju 9. miejsce.

Alison/Bruno Schmidt – Prudel/Kujawiak 2:0
(21:11, 21:18)