Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Rio: Kantor i Łosiak powalczą o medal

WT Rio: Kantor i Łosiak powalczą o medal

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali ćwierćfinałowe spotkanie z amerykańską parą Hyden/Doherty i jeszcze dziś zagrają o wejście do finału. Mimo słabszego początku turnieju biało-czerwoni mają ogromną szansę na medal turnieju World Tour w Rio de Janeiro.

Ćwierćfinałowymi przeciwnikami Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka byli Amerykanie John Hyden i Ryan Doherty, obecnie dziewiąta para rankingu World Tour. Pierwsza partia spotkania rozstrzygała się dopiero w emocjonującej końcówce. Od stanu 20:20 biało-czerwoni wygrali dwie kolejne wymiany i mieli na swoim koncie pierwszą wygraną partię, co ciekawe seta zakończył błąd podwójnego odbicia u jednego z Amerykanów. W drugim secie Polacy już nie pozwolili rywalom na tak wiele. W końcówce pewnie obronili zdobytą wcześniej przewagę i wygrali 21:18, awansując tym samym do półfinału turnieju w Rio de Janeiro.