Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Rio de Janeiro: Zwycięstwa polskich par w kwalifikacjach

WT Rio de Janeiro: Zwycięstwa polskich par w kwalifikacjach

Od zwycięstwa nad amerykańską parą  Dicello/Stockman rozpoczęły zmagania w World Tour w Brazylii Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska. Biało-czerwone trafiły na opór swoich rywalek tylko w pierwszej partii. Z kolei męski duet Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz pokonał po trzysetowym pojedynku braci Poniewaz 2:1.

Udanie swój występ w World Tour w Rio de Janeiro rozpoczęła polska para Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska. Polski duet w dwóch setach pokonał amerykańską parę Kimberly Dicello/Emily Stockman 2:0. W pierwszym secie tego pojedynku od samego początku uwidoczniła się przewaga polskiego duetu i w secie tym zwyciężyły biało-czerwone 21:17. W drugiej odsłonie spotkania ponownie górą były polskie reprezentantki i zapewniły sobie zwycięstwo w całym meczu w stosunku 2:0.

Kołosińska/Gruszczyńska [POL] – Dicello/Stockman [USA] 2:0
(21:17, 21:15)

Także od zwycięstwa w pierwszej rundzie kwalifikacji swoje zmagania rozpoczęli Polacy. W pierwszej partii spotkania przewaga i dominacja biało-czerwonych była bardzo wyraźna. Polacy rozbili swoich rywali w stosunku 21:11 i wydawało się, że w drugim secie pójdą za ciosem i wygrają to spotkanie. Tym razem górą byli bracia Poniewaz i to im przypadła wygrana 21:15. O końcowej wygranej musiał decydować tie-break. W nim toczyła się zacięta i wyrównana gra, a zwycięsko z tej potyczki wyszli Polacy, którzy wygrali cały mecz 2:1.

B. Poniewaz/D. Poniewaz [GER] – Rudol/Szałankiewicz [POL] 1:2